Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

29 listopada w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie z najmłodszymi czytelnikami. Tym razem rozmawialiśmy na temat święta pluszowego misia, które obchodziliśmy 25 listopada. Na spotkanie dzieci przyniosły ze sobą swoje ukochane pluszowe zabawki. Na początku poznaliśmy historię powstania maskotki oraz porozmawialiśmy o swoim ukochanym pluszaku oraz o najpopularniejszych i ulubionych misiowych postaciach książkowych i filmowych m.in. o Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku, Misiu Paddingtonie czy Troskliwych Misiach. Później przyszedł czas na oglądanie „Misia Uszatka" , czytanie bajki pt. „Bracia Koala", tańce z misiem i zadanie plastyczne.

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na comiesięczne spotkania w mediatece, które odbywają się w każdy ostatni piątek miesiąca o godzinie 17.00. W najbliższym miesiącu wyjątkowo spotykamy się na świątecznych animacjach 20 grudnia.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Szklana Pułapka zorganizowała specjalnie dla pań jesienne spotkanie z psychologiem Marią Miłkowską. Dowiedzieliśmy się o wpływie pozytywnego myślenia na nasz organizm, a także jak odnaleźć w sobie radość i chęć do życia w coraz krótsze jesienne dni. Joanna Sokołowska z Klubu Fitmania poprowadziła krótką lekcję BodyArt - treningu funkcjonalnego dla dobrego samopoczucia ciała i umysłu. Uczestniczki spotkania obdarowane zostały karnetami oraz wejściówkami na dowolnie wybrane w przez siebie zajęcia w Klubie Fitmania. Spotkanie na temat odżywiania poprowadziła dietetyk z Klubu Fitmania, Agnieszka Kościan. Dowiedzieliśmy się też czegoś o „energii z talerza", czyli jak zdrowo jeść.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Wczoraj w Szklanej Pułapce odbyło się kolejne już spotkanie z psychologiem specjalizującym się w leczeniu śmiechem - Jackiem Golańskim. Zabawa jak zwykle była bardzo udana. Kolejne osoby wyszły z mediateki z uśmiechami i nowym sposobem na bardzo fajną integrację oraz poprawienie sobie nastrojów.

Dziękujemy za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy gościć Jacka w Szklanej Pułapce.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

15 listopada w „Szklanej pułapce" odbyło się kolejne spotkanie z Cezarym Wasylukiem. Tym razem opowiedział nam o swoich świeżych jeszcze wspomnieniach z jego kolejnej wyprawy – „Dalekistan", podczas której zwiedził między innymi Kazachstan, Uzbekistan, Tadzykistan czy Mongolię. Na spotkanie przyszło wiele osób zainteresowanych pasją Cezarego, podróżników oraz tych, którzy sami myślą o takich wyprawach. Zachęcamy do zaglądania na stronę internetową dalekadroga.pl, gdzie znajdziecie dużo informacji na temat podróż Cezarego. Polecamy również artykuł napisany na podstawie spotkania w mediatece na portalu zielonanews.pl : http://zielonanews.pl/index/news/l/pl/k/21/n/wydarzenia/news/188

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

W piątek, 25 października w "Szklanej Pułapce" odbył się pierwszy powakacyjny wernisaż. Jesteśmy dumni, że mogliśmy przedstawić na nim twórczość młodej absolwentki zielonogórskiego Instytutu Sztuk Wizualnych - Elżbiety Prusinowskiej. Jej prace idealnie wpisały się w charakter mediateki. Podczas wernisażu można było porozmawiać z artystką na temat oryginalności jej obrazów oraz wszystkich towarzyszących jej inspiracjach. Dziękujemy wszystkim za obecność oraz zapraszamy serdecznie do oglądania prac artystki, które zostaną u nas przez najbliższy miesiąc.