Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Wczoraj w „Szklanej Pułapce" odbyło się kolejne spotkanie z subkulturą. Tym razem pod lupę wzięliśmy jeden z elementów hip hopu – bboying. Gośćmi spotkania byli członkowie grupy Tabasco Break Rebels. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się czym jest taniec break dance, jaka jest jego historia na świecie oraz w Zielonej Górze. Każdy, kto brał udział w spotkaniu wie już jak rozwijał się bboying w naszym mieście. Chłopaki TBR mówili przede wszystkim o pasji, przyjaźniach oraz szacunku. Chcą oni zarazić młodych ludzi aktywnym spędzaniem wolnego czasu oraz oderwać ich wzrok od komputerów. Dyskusja podczas spotkania oraz ilość zadawanych przez słuchaczy pytań świadczy o dużym zainteresowaniu zielonogórzan. Młodzież (i nie tylko) miała również okazje wziąć udział w krótkich warsztatach tanecznych. Nauczyli się oni kilku podstawowych kroków, dzięki którym mogą stworzyć własną choreografię. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć oraz filmiku z tego wydarzenia. Podczas spotkania, nasi goście wspomnieli o swoim znajomym – znakomitym tancerzu break dance , który uległ poważnemu wypadkowi i potrzebuje wsparcie finansowego. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziecie na stronie: www.fundacjatwojapasja.pl/bboycetowy

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

20 marca w mediatece „Szklana Pułapka" odbyła się prezentacja filmu w ramach kampanii Polskiego Instytuty Sztuki Filmowej „Skrytykuj!". Wzięło w niej udział 80 osób- uczniowie II Ekologicznego Liceum Ogólnokształcącego oraz z Gimnazjum nr 3. Młodzież obejrzała film Wesa Andersona „Rushmore". Wzbudził on bardzo różne emocje, dzięki czemu dyskusja po projekcji była dość ciekawa. Celem spotkania było zachęcenie młodzieży do dyskusji nad filmem. Pomógł w tym, zaproszony krytyk filmowy Jan Pelczar, który dzielnie moderował dyskusję. Młodzi ludzie mieli okazje zobaczyć jak powinna wyglądać dyskusja o filmie, nie tylko o jego fabule, ale również o formach i symbolice. Ważna okazała się również twórczość oraz życie osobiste reżysera. Cieszy nas fakt, że uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.

Serdecznie dziękujemy Gabrieli Jażąbowskiej z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz krytykowi filmowemu Janowi Pelczarowi za współorganizację oraz uczestnictwo w dzisiejszym przedsięwzięciu.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

W piątek 15 marca, kilka minut po godzinie 19.00 na antresoli Zielonogórskiej Palmiarni rozpoczął się wernisaż fotografii Selected Light Works. Tłumnie przybyli goście dokładnie przyglądali się wszystkim wystawionym zdjęciom, nie mogąc uwierzyć, że podczas ich powstawania nie użyto żadnych programów służących obrabianiu (ulepszaniu) zdjęć. Maciej Wojtczak podziękował wszystkim obecnym oraz kolegom, członkom kolektywu, którzy niestety nie mogli pojawić się na otwarciu wystawy. Opowiedział o wspólnej pasji, początkach ich pracy, pomysłach oraz tytułowej „selekcji" prac, które możemy podziwiać. Dla wszystkich niedowiarków przygotowaliśmy niespodziankę. Przybyłych gości zaprosiliśmy do przygotowanego wcześniej pomieszczenia mediateki, aby mogli na żywo zobaczyć, a nawet uczestniczyć, w powstawaniu zdjęcia- malowania światłem. Dzięki pokazowi nikt nie miał wątpliwości co do autentyczności fotografii. Uczestnicy przekonali się również jak ciężka i pracochłonna jest ta technika wykonywania zdjęć. Serdecznie dziękujemy grupie „Selected Light Works" za udostępnienie swoich prac mediatece „Szklana Pułapka", Maćkowi Wojtczakowi za prezentacje ukazującą na czym polega technika luminografii oraz wszystkim przybyłym gościom, za mile spędzony piątkowy wieczór. Cieszymy się, że nasze wernisaże cieszą się coraz większym zainteresowaniem, o czym świadczy tak duża publiczność podczas ostatniego wydarzenia. Prace kolektywu można oglądać w holu Zielonogórskiej Palmiarni oraz w mediatece „Szklana Pułapka" do 10 kwietnia 2013 roku.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Wieczór w mediatece poprzedzający Dzień Kobiet, poświęcony został temu co Kobiety lubią najbardziej. Było coś dla ducha - kilka słów o literaturze, muzyce oraz filmie, a także coś dla ciała. Panie miały okazję uczestniczyć w pokazie makijażu, a także skorzystać z rady wizażystki Mai Korzeniowskiej z Perfumerii Douglas. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania. Dodamy, że na pewno powtórzymy warsztaty prowadzone przez Panią Maje, ponieważ cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem. 

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

To już 5 spotkanie w ramach warsztatów Dj z Adrianem Nejmanem w Szklanej Pułapce. W końcu przyszedł czas na zajęcia praktyczne. No i od razu uśmiechy na twarzach warsztatowiczów dużo szersze :) Niektórzy bali się podejść do konsoli. Nie ma czego! To dopiero pierwszy kontakt ze sprzętem. Teraz będzie już coraz lepiej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.