Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

6 czerwca zaprosiliśmy do mediateki wszystkich lubiących dobrą zabawę i śmiech. Powodem spotkania były właśnie Warsztaty Śmiechu poprowadzone przez Jacka Golańskiego. Zaczęło się bardzo spokojnie, od prostych ćwiczeń pozwalających zrelaksować cały organizm. Z każdą chwilą humor uczestników warsztatów był coraz lepszy. Aż w końcu salwy śmiechu tryskały w całej mediatece! Uczestnicy z chęcią i bez najmniejszego skrępowania wykonywali coraz to bardziej szalone zadania prowadzącego. Dziękujemy Jackowi oraz warsztatowiczom za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że mięśnie będą nas boleć od śmiechu jeszcze długo, przypominając nam o szaleństwie w Szklanej Pułapce. Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji oraz wysłuchania opinii uczestników zabawy: http://rzg.pl/radio-zielona-gora/wiadomosci-zielona-gora/za-nami-warsztaty-smiechu-w-szklanej-pulapce

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Kolejny Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci za nami! W ostatnią sobotę maja spotkaliśmy się z okazji zbliżającego się Dnia Mamy! Czytaliśmy książeczkę pt. "Serce w butelce" Oliviera Jeffers'a, z której dowiedzieliśmy się, że nigdy nie powinniśmy zamykać naszego serca przed otaczającym nas światem i uczuciami.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

To był niezwykle udany wieczór. 17 maja 2013 roku obchodziliśmy swoje I urodziny. Przez ostatni rok mediateka "Szklana Pułapka" zorganizowała wiele imprez oraz wydarzeń kulturalnych oraz przyciągnęła do instytucji biblioteki nowych czytelników i użytkowników. Przede wszystkim stała się miejscem spotkań młodych i kreatywnych ludzi, którzy swoją pasją i zaangażowaniem w kulturę chcą zarażać innych. W ostatni piątek udało się im wszystkim podziękować, organizując urodzinowy piknik, przed budynkiem Zielonogórskiej Palmiarni, w której znajduje się mediateka. Podczas wydarzenia gościliśmy między innymi Tabasco Break Rebels, grupy Fireshow Karmazyn oraz DJ - Wah Wah oraz Diskoleptikk. Chciałybyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować za wszystkie miłe słowa podczas urodzin oraz cały ostatni rok cudownej współpracy wszystkim, którzy dzielnie nas wspierali, bezinteresownie poświęcali swój czas i uczestniczyli w organizowanych przez nas przedsięwzięciach.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

15 maja był bardzo udanym dniem pod znakiem rapu. Od rana, uczniowie gimnazjum spotykali się z zielonogórskim raperem, znanym jako Buras. O 17.00 zaprosiliśmy również innych zielonogórskich artystów: Rademeneza, GRB oraz Poete. Rok 2013 jest Rokiem Tuwima. Z tej właśnie okazji postanowiliśmy poprosić ich o własne, hip hopowe aranżacje wybranych wierszy poety. Na początku jednak zapoznaliśmy się z krótkim życiorysem i twórczością Juliana Tuwima. Po występach zaproszonych gości przyszedł czas na uczestników spotkania. Wszyscy chętnie wzięli udział w krótkim warsztacie, podczas którego mogli chwilę popracować na wybranym tekście z którymś z artystów. Wszyscy niesamowicie dobrze poradzili sobie z trudnymi wierszykami Tuwima. Mikrofon był rozchwytywany aż ciężko było nam skończyć spotkanie. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom oraz młodym raperom.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

10 maja w "Szklanej Pułapce" odbył się kolejny wernisaż bardzo oryginalnej wystawy. Tym razem zaprezentowane zostały prace młodego zielonogórskiego artysty - kolorowe instalacje. Oryginalne prace idealnie wpisały się w mediateczną przestrzeń. Nie bez powodu wernisaż odbył się właśnie w tym terminie. Przypominamy, że trwa "Tydzień Bibliotek", którego hasłem jest" Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych". Bez wątpienia, wystawa ta to potwierdza. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy gościć tak sporą grupę zainteresowanych współczesną sztuką. Atmosfera była na tyle przyjemna, że nawet po obejrzeniu wystawy nie wszyscy chcieli "pułapkę" opuścić. Grając w gry planszowe przyjemnie spędzali czas na rozmowie.