Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

W piątek 15 marca, kilka minut po godzinie 19.00 na antresoli Zielonogórskiej Palmiarni rozpoczął się wernisaż fotografii Selected Light Works. Tłumnie przybyli goście dokładnie przyglądali się wszystkim wystawionym zdjęciom, nie mogąc uwierzyć, że podczas ich powstawania nie użyto żadnych programów służących obrabianiu (ulepszaniu) zdjęć. Maciej Wojtczak podziękował wszystkim obecnym oraz kolegom, członkom kolektywu, którzy niestety nie mogli pojawić się na otwarciu wystawy. Opowiedział o wspólnej pasji, początkach ich pracy, pomysłach oraz tytułowej „selekcji" prac, które możemy podziwiać. Dla wszystkich niedowiarków przygotowaliśmy niespodziankę. Przybyłych gości zaprosiliśmy do przygotowanego wcześniej pomieszczenia mediateki, aby mogli na żywo zobaczyć, a nawet uczestniczyć, w powstawaniu zdjęcia- malowania światłem. Dzięki pokazowi nikt nie miał wątpliwości co do autentyczności fotografii. Uczestnicy przekonali się również jak ciężka i pracochłonna jest ta technika wykonywania zdjęć. Serdecznie dziękujemy grupie „Selected Light Works" za udostępnienie swoich prac mediatece „Szklana Pułapka", Maćkowi Wojtczakowi za prezentacje ukazującą na czym polega technika luminografii oraz wszystkim przybyłym gościom, za mile spędzony piątkowy wieczór. Cieszymy się, że nasze wernisaże cieszą się coraz większym zainteresowaniem, o czym świadczy tak duża publiczność podczas ostatniego wydarzenia. Prace kolektywu można oglądać w holu Zielonogórskiej Palmiarni oraz w mediatece „Szklana Pułapka" do 10 kwietnia 2013 roku.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Wieczór w mediatece poprzedzający Dzień Kobiet, poświęcony został temu co Kobiety lubią najbardziej. Było coś dla ducha - kilka słów o literaturze, muzyce oraz filmie, a także coś dla ciała. Panie miały okazję uczestniczyć w pokazie makijażu, a także skorzystać z rady wizażystki Mai Korzeniowskiej z Perfumerii Douglas. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania. Dodamy, że na pewno powtórzymy warsztaty prowadzone przez Panią Maje, ponieważ cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem. 

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

To już 5 spotkanie w ramach warsztatów Dj z Adrianem Nejmanem w Szklanej Pułapce. W końcu przyszedł czas na zajęcia praktyczne. No i od razu uśmiechy na twarzach warsztatowiczów dużo szersze :) Niektórzy bali się podejść do konsoli. Nie ma czego! To dopiero pierwszy kontakt ze sprzętem. Teraz będzie już coraz lepiej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

W sobotę 23 lutego, o godzinie 19.00 odbył się pokaz filmu Cezarego Wasyluka z jego wyprawy dookoła Morza Czarnego "Motorismo 2012". Wszystkie miejsca w mediatece zostały zajęte przez fanów motocykli oraz podróży. Mimo bardzo złych warunków pogodowych udało się dotrzeć ok. 40 osobom. Serdecznie dziękujemy za mile spędzony wieczór. Na pewno będziemy relacjonować przyszłe podróże i przygody Cezarego. Jest nam bardzo miło, że premiera tego filmu odbyła się właśnie u nas.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

23 lutego w sobotę odbyło się kolejne spotkanie w ramach "Sobotnich czytanek". Tym razem było ono również pierwszym spotkaniem Dyskusyjnego Klubu Książki dla naszych najmłodszych czytelników i uczestników zabaw. Frekwencja bardzo dopisała, a wszyscy obecni wysłuchali książeczki pt.:"Przepis na miłość", autorstwa Kathariny Grossmann-Hensel. Porozmawialiśmy trochę o różnych uczuciach i emocjach. Przed dziećmi stało kilka trudnych zadań, takich jak przyporządkowanie odpowiedniej minki do dobrego lub złego nastroju oraz zaprojektowanie okładki płyty z muzyką o tematyce miłosnej. Wszyscy świetnie się bawili. Zapraszamy na kolejne spotkania, które odbywać się będą w ostatnią sobotę każdego miesiąca.