Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Mediateka Szklana Pułapka również postanowiła uczcić ten dzień. Od rana odwiedzały nas grupy przedszkolne z którymi rozmawialiśmy o książkach, bawiliśmy się książkami oraz stworzyliśmy piękne żabkowe zakładki. O godzinie 17:00 odbyło się spotkanie dla wszystkich chętnych dzieci. Czekała na nie masa niespodzianek. Przede wszystkim najmłodsi fani książek mieli okazję wysłuchać fragmentów ulubionych książek z dzieciństwa, zaproszonych przez nas gości: Jarka Sobana Sobańskiego - członka kabaretu "Słuchajcie", Łukasza Skrzypka Dołęgi - członka kabaretu "Tiruriru", Joanny Wąż- aktorki Lubuskiego Teatru, Pauliny Nodzyńskiej i Agaty Źrałko- dziennikarek Gazety Wyborczej Zielona Góra oraz Andrzeja Burasa Burchardta- przedstawiciela zielonogórskiej sceny rapu. Dzieci wysłuchały między innymi wiersza "Rzepka" Jana Brzechwy, fragmentów Pipi Pończoszanki oraz Dzieci z Bullerbyn, Kubusia Puchatka, historii o Trzech Świnkach oraz wiersza o Sumie. Prezentacje naszych gości przerywały zabawy ruchowe. Każde dziecko dostało zakładkę żabkę oraz książkę Domana Nowakowskiego pod tytułem "Motorynka i Magiczne Myszy", przekazane przez Zielonogórski Klub Żużlowy. Na wszystkich czekał również słodki poczęstunek od Zielonogórskiej Palmiarni. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Ocena użytkowników: 1 / 5

Star ActiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

28 marca o godzinie 19:00 w mediatece Szklana Pułapka odbyła się wystawa zielonogórzanki Karoliny Bryjak. Zaprezentowała ona swoje rysunki wykonane ołówkiem oraz obrazy malowane farbą olejną. Zarówno jedno jak i drugie przyciągnęły dużą uwagę licznie zgromadzonych gości. Przede wszystkim podziwiana była wielka dbałość o szczegóły i precyzja. Na wszystkich przybyłych czekała również niespodzianka przed budynkiem Zielonogórskiej Palmiarni. Na wystawę bowiem został przywieziony z Słubic motocykl, który Karolina własnoręcznie pomalowała. Takiej wystawy jeszcze w mediatece nie było. Prace Karoliny będzie można podziwiać do 22 kwietnia w holu przed mediateką Szklana Pułapka. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom oraz zapraszamy na przyszłe wystawy. Dziękujemy również Karolinie Bryjak za udostępnienie nam tak oryginalnej ekspozycji.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

28 marca spotkaliśmy się w Szklanej Pułapce z naszymi najwierniejszymi małymi czytelnikami, którzy uwielbiają książki. Ty razem rozmawialiśmy o tym co to znaczy być grzecznym i niegrzecznym. Dzieciom zaprezentowana została książeczka pod tytułem "Grzeczna", o Lusi, która była tak usłuchana, porządna i zdolna, że nikt nie zwracał już na nią uwagi. Nasza bohaterka wtopiła się przez to w ścianę i nie mogła z niej wyjść. Na szczęście wszystko skończyło się bardzo dobrze. Wszyscy bawili się świetnie. Dzieci wzięły również udział w niełatwym zadaniu plastycznym oraz obejrzały bajkę o Reksiu Wychowawcy. Następny spotkanie dla dzieci już 2 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Kolejny Dyskusyjny Klub Książki w ostatni piątek Kwietnia. Zapraszamy!

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

20 marca w mediatece odbyło się kolejne dyktando w ramach XI Wiosennego Konkursu Ortograficznego organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida w Zielonej Górze. Tym razem z trudnym tekstem zmierzyli się uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej. W mediatece pisali uczniowie SP 7 oraz SP 17. Dzisiejsze dyktando opowiadało historię pewnego Jakuba, który nie był najgrzeczniejszym chłopcem i bał się powrotu mamy ze szkolnej wywiadówki. Mamy nadzieję, że uczestnicy dzisiejszych zmagań z językiem polskim nie mają takich zmartwień, a dyktando poszło im śpiewająco.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

19 marca w mediatece odbyły się pierwsze warsztaty twórczości z Jackiem Golańskim. Do tej pory kojarzyliśmy go z ogromem śmiechu i niekonwencjonalnych zadań poprawiający nasz humor. Tym razem było zupełnie inaczej. Uczestników zdziwiły matematyczne i logiczne łamigłówki, które miały nam uzmysłowić czym tak naprawdę jest twórcze i kreatywne myślenie. Eksperymenty, rozmowy, zadania, zadania i jeszcze raz zadania- to właśnie warsztaty twórczości. Nie lekkie, ale przyjemne, motywujące do ruszenia głową i działania. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy warsztatu wyszli z mediateki z otwartymi, twórczymi umysłami. Mamy nadzieję, że Jacek jeszcze nie raz zaskoczy nas nowymi, ciekawymi tematami warsztatów. Dziękujemy!