Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

EkoFerie w „Szklanej Pułapce" już za nami. 5 dni spotykaliśmy się po to by wspólnie dowiedzieć się czegoś o ekologii oraz stworzyć „Stwory-potwory w pułapce". Pierwszego dnia większość czasu spędziliśmy na wprowadzeniu uczestników w temat ekologii. Podyskutowaliśmy na temat tego, co możemy zrobić dla naszej Planety, żeby była zdrowsza. Obejrzeliśmy również fragment filmu "Zielono Mi'" prosto z Ulicy Sezamkowej. Nauczyliśmy się jak sortować śmieci. Głównym zadaniem dzieci było stworzenie stworów-potworów z kuchennych łyżek oraz różnych materiałów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

18 grudnia w mediatece "Szklana Pułapka" odbyło się spotkanie dla wszystkich dzieci, które miały ochotę napisać list, w którym znalazły się ich najskrytsze marzenia. Uczestnicy zajęć jak zwykle dobrze się bawili, a towarzyszyło im czytanie bajki, oglądanie kreskówki i ciekawe zabawy. Tym razem były również poważne rozmowy na temat tego, co można sobie lub innym życzyć. Wszystkie dzieci, które uczestniczyły w zajęciach wiedzą już na pewno, że oprócz zabawek, ważne jest szczęście, radość, zdrowie, przyjaźń i przygoda. Każdy maluch, z pomocą rodziców, przygotował list z życzeniami, w którym znajdowały się różne ciekawe rzeczy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

5. grudnia, dzień przed Mikołajkami, zaprosiliśmy dzieci do mediateki, po to aby przygotowały prezent dla Świętego Mikołaja. Najpierw wysłuchały krótkiej bajeczki, oglądnęły kreskówkę, a później wspólnie dyskutowaliśmy o tym, co Mikołajkowi przydałoby się najbardziej. Wspólnie zdecydowaliśmy, że musi to być coś ciepłego do ubrania, pyszne jedzonko, pomocnik w postaci elfa oraz wygodna poduszka. Dzieci przyozdobiły kartki na których narysowane były wzory upominków, po czym złożyliśmy je w jedną książeczkę.

Bardzo cieszymy się, że tak dużo dzieci miało ochotę odwdzięczyć się Mikołajowi. Dziękujemy :)

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

scrabble1

26 października br. o godz. 18.00 w Mediatece Szklana Pułapka odbył się biblioteczny turniej gry w Scrabble. To pierwsze spotkanie z cyklu turniejowych zmagań Scrabblomania, zaplanowanych przez filię. Była to jednocześnie doskonała okazja do spotkania dla wszystkich, którzy kochają gry planszowe. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach wiekowych: do 17 oraz powyżej 17 lat. Turniej zgromadził 10 uczestników, w tym 2 w młodszej grupie wiekowej. Miłośnicy tej najpopularniejszej na świecie gry słownej, mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w gronie innych Scrabblomaniaków. Po rundach eliminacyjnych – zwycięzcy rozegrali finałową walkę na słowa. W rozgrywkach finałowych punktacja wyglądała następująco:

• w starszej grupie wiekowej

I miejsce: Kajetan Szuder – 198 pkt.

II miejsce: Elżbieta Gazdecka – 197 pkt.

III miejsce: Kamila Kacprzak – 152 pkt.

• w młodszej grupie wiekowej

I miejsce: Michał Maliszewski – 52 pkt.

II miejsce: Krystian Iordachescu – 50 pkt.

Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję na ponowne spotkanie w tak przesympatycznym gronie w kolejnym turnieju.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Już po wakacjach. W Szklanej Pułapce działo się wiele ciekawych rzeczy. Przypomnijmy sobie jak to było. Pierwszego dnia rozmawialiśmy o bajce "Podróże Guliwera" bawiliśmy się w "Wamipirka" oraz wykonaliśmy piękne słońca. Drugi dzień upłynął nam pod znakiem Czerwonego Kapturka. Dzieci przygotowały pyszności z masy solnej, dla chorej babci, do której wybierała się nasza bohaterka. W środę natomiast rozmawialiśmy o Alibabie i czterdziestu rozbójnikach. Zrobiliśmy przepiękne bączki oraz noc, którą każdy będzie mógł zawiesić nad swoim łóżkiem. W czwartek podróżowaliśmy wraz z Alicją po krainie czarów. Zrobiliśmy bardzo długiego Pana Gąsienicę oraz armię karcianych żołnierzy z królową na czele. Ostatni dzień spędziliśmy z Pinokiem. Stworzyliśmy własną scenę oraz papierowe pacynki. Każdy odegrał krótką scenkę. Oprócz tego bardzo dużo się bawiliśmy, poznając bliżej bohaterów naszych ulubionych bajek. Zapraszamy do podziwiania zdjęć z wakacji z bajkami :)