Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

antyfutro

Dziś odbyły się kolejne spotkania o subkulturach z gimnazjalistami. Nie było to jednak spotkanie takie jak zwykle. Dziś ich zaskoczyliśmy, wprowadzając elementy edukacji globalnej.
Co edukacja globalna ma wspólnego z subkulturami? W niektórych książkach i podręcznikach na temat kontrultury coraz częściej pojawia się pojęcie ekowojowników - osób walczących m. in. o prawa zwierząt, świadomą konsumpcję itp. Uznaliśmy, że rzeczywiście jest to bardzo liczna grupa społeczna walcząca z systemem, o której na pewno warto wspomnieć. Zaprosiliśmy Edytę Jasińską, która właśnie od gimnazjum postanowiła zmienić swoje życie na przyjazne zwierzętom. Wszyscy słuchali wykładu z zaciekawieniem i lekkim niedowierzaniem. Uczestnicy obejrzeli nawet krótki, ale bardzo przerażający materiał na temat przemysłu zwierzęcego na świecie. Dowiedzieli się również kilku rzeczy o akcjach społecznych takich jak Antyfutro. Pierwszoklasiści wykonali projekty plakatów takiej kampanii. Spisali się na medal.
Już w marcu kolejna subkultura - kibice. Będzie bardzo ciekawe.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

tyrka

Subkultur ciąg dalszy. Wczoraj gimnacjaliści mieli okazję spotkać się z Karoliną Księżak "Tyrką", która przedstawia im kobiety na scenie muzycznej. Przede wszystkim skupiła się na nurtach muzycznych, które sama reprezentuje - gra na gitarze oraz śpiewa w 3 zespołach, takich jak Sharon, Mystic Mind czy Sophie Scholl. Uczniowie byli pod dużym wrażeniem. Zwłaszcza dziewczyny, które może odnajdą dzięki jej historii swój ukryty talent czy pasje. Klasy pierwsze staneły również przed trudnym zadaniem plastycznym - uczniowie musieli sporządzić projekt plakatu koncertu Sharon, zaplanować miejsce, godzinę, datę a nawet cenę biletu. Spisali się świetnie. Dziękujemy za kolejne wspaniałe zajęcia o subkulturach.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

23 stycznia gościliśmy w mediatece wielu amatorów podróży. Wszystko za sprawą Juliusza Nowakowskiego, który przyjechał do nas, by przedstawić historie swoich podróży do Gruzji. Przybyli goście mieli okazję przez ponad godzinę posłuchać o przygodach Julka, o pięknym gruzińskim krajobrazie gór i morza, o gościnności Gruzinów i ich zwyczajach oraz o tradycyjnych przysmakach gruzińskiej kuchni. Opowieści wzbogacone były oczywiście zdjęciami oraz filmami. Julek dał również wiele wskazówek dotyczących planowania podróży. Dziękujemy za miły wieczór i zapraszamy na kolejne spotkania z podróżnikami, o których będziemy informować na naszych stronach internetowych.

julek

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

3y

Dnia 15 stycznia w Mediatece „Szklana pułapka" odbyły się pierwsze zajęcia muzyczno-plastyczne z cyklu „Drzewo wyobraźni". Frekwencja dopisała, w zajęciach wzięło udział ośmiu młodych twórców, wykazujących się oryginalnym podejściem do muzyki klasycznej, ciekawymi spostrzeżeniami i zaskakującą interpretacją.

Uczestnicy spotkania, inspirowani muzyką z baletu P. Czajkowskiego „Dziadek do orzechów" chętnie przelali swoje wyobrażenia na papier, nie znając wcześniej tytułu utworu. Powstały ciekawe i barwne prace. Gratulujemy wszystkim młodym artystom!

Zapraszamy wszystkich chętnych od ósmego roku życia, na kolejne spotkanie z „Drzewem wyobraźni" 12 lutego 2015r.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Wczoraj, do poźnego wieczora rozgrywaliśmy w mediatece Turniej FIFA 15. Emocji było co niemiara. Gracze, którzy na codzień odwiedzają mediatekę zmierzyli się z nowymi zawodnikami.

Pierwsze miejsce zajął Dominik Uberna grający drużyną Bayern Monachium, drugie miesjce Marek Mrozik z drużyną Chelsea Londyn, a trzecie miejsce zajął Ernest Szadkowski i Reprezentacja Francji. Wszystkim uczestnikom dziekujemy za sympatyczny wieczór i zapraszamy do śledzienia naszego profilu. Już niebawem kolejny turniej w mediatece Szklana Pułapka.

fifa15