Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Czwarty dzień ferii w mediatece upłyną również bardzo kreatywnie. Nasi mali autorzy książek podjęli się zaprojektowania okładek oraz wymyślenia tytułów swoich książek. Wszyscy z uśmiechami i zaangażowaniem podeszli do zadania. Było kolorowo i wesoło. Projektowanie okładek było okazją do pobrudzenia, siebie i nie tylko, farbami, a to uwielbiają wszystkie dzieci. Po ciężkiej pracy twórczej przyszedł czas na gry i zabawy, jak również na wspólne oglądanie filmu.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

III dzień ferii w mediatece już za nami. Wszystko idzie zgodnie z planem. Dzieci spisują się na medal. To prawdziwi autorzy książek. Zadaniem podczas trzecich zajęć było przede wszystkim podzielenie napisanego dzień wcześniej tekstu na maksymalnie 8 części. Podzielony już tekst uczestnicy przykleili na kartki i rozpoczęli wykonywanie ilustracji. Zanim jednak zaczęli malowanie, przyklejanie i zdobienie obejrzeli krótką prezentacje na temat ilustracji w różnych książkach. Poznali wiele ciekawych technik, zarówno tych starszych jak i tych nowszych. Czekało na nich również zadanie. Każdy dostał jedną książkę ze zbiorów mediateki, którą musiał dokładnie obejrzeć i opowiedzieć reszcie grupy jakich materiałów używał autor ilustracji. Jutro dokończymy nasze książki, wymyślimy tytuł i namalujemy okładki. Do zobaczenia!

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

W drugi dzień ferii w mediatece dzieci miały za zadanie wymyślić własne historie do powstających książeczek. Najpierw jednak, dzięki specjalnie przygotowanej prezentacji poznały budowę bajki. Dowiedziały się również co to takiego morał i że powinien zawierać się w każdej bajce. Kolejnym punktem spotkania było oglądanie Czerwonego Kapturka. Dzieci bez problemu poradziły sobie z wyciągnięciem nauki z oglądanej bajki. Zadaniem dzieci było również opowiedzenie przygody, która ich spotkała i opisanie uczuć, które im wtedy towarzyszyły. Były historie smutne, wesołe, ale przeważnie mrożące krew w żyłach. Na koniec dzieci zamieniły się w pisarzy i każdy zasiadł skupiony do pisania wymyślonej przez siebie historii. Na kolejnych zajęciach dzieci stworzą ilustracje do własnych książek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Pierwszy dzień ferii w mediatece już z nami. W zajęciach wzięło udział 12 osób, które podjęły się niełatwego zadania stworzenia własnej książki od podstaw. Pierwszy dzień był podstawą do dalszych zadań. Podczas zajęć dzieciaki dowiedziały się jak powstaje profesjonalnie wydana książka, od pomysłu do drukowania i sprzedaży. Oprócz tego czekało na nich już pierwsze bardzo poważne zadanie. Musieli stworzyć własnego głównego bohatera powieści. Najpierw jednak porozmawialiśmy o dobrze znanych postaciach z bajek, ich cecha charakteru i wyglądzie. Wszyscy poradzili sobie genialnie, a postaci są bardzo różne, kolorowe i fantastyczne. Nie możemy się doczekać jakie przygody je spotkają. Już dziś każdy autor napisze krótką historię. Spokojnie, najpierw dokładnie opowiemy o tym, czym jest wstęp, rozwinięcie i zakończenie oraz co to właściwie jest morał. Do zobaczenia o 12:00.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

6 lutego 2014 roku, w "Szklanej Pułapce" odbył się premierowy pokaz filmu Cezarego Wasyluka z jego wyprawy "Dalekistan, która odbyła się w ubiegłym roku. To już 4 spotkanie z tym podróżnikiem w naszej mediatece. Do tej pory spotykaliśmy się również w ramach dyskusji, wystawy i pokazu filmowego z jego poprzedniej wyprawy z 2012 roku "Dookoła Morza Czarnego".

Cieszymy się, że Cezary zechciał zaprezentować swój nowy film właśnie u nas. Widzowie mieli okazję obejrzeć piękne krajobrazy między innymi z Kazahstanu, Uzbekistanu czy Kirgistanu oraz zadać pytanie podróżnikowi. Już niebawem w "Szklanej Pułapce" będzie można wypożyczyć prezentowany wczoraj film.