Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

12 kwietnia, w mediatece "Szklana Pułapka", odbył się wernisaż otwierający wystawę pt."Pejzaże Marzeń", której autorem jest Pan Władysław Klępka. Przepiękne, malownicze prace, tworzone metodą papieru czerpanego, idealnie wkomponowały się w przestrzeń palmiarni. Wiosenne promienie słoneczne również dodały uroku całemu wydarzeniu. Na wernisażu pojawiło się wiele osób. Między innymi panie z Pracowni Tkactwa Artystycznego - Penelopy. Cieszymy się, że "Szklana Pułapka", miała okazję zaprezentować swoje działania oraz zbiory nowym osobom, które w mediatece odnalazły również coś dla siebie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia. Prace Pana Władysława Klępki, będzie można oglądać jeszcze przez najbliższy miesiąc.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Przez ostatnie trzy dni, w Bibliotece Norwida odbywał się Wiosenny Konkurs Ortograficzny. "Szklana Pułapka" również postanowiła przyłączyć się w tym roku do akcji. Bardzo dobrze zrobiła, ponieważ chętnych do pisania dyktanda "pod palmami" nie zabrakło. Pierwszego dnia z ortograficznymi łamigłówkami zmagali się uczniowie szkół podstawowych, klas I-III. Drugiego dnia, byków unikały IV, V i VI klasy. Ostatni dzień był za to nie lada wyzwaniem dla gimnazjalistów. Tekst dla nich, napisany przez lubuskiego pisarza Krzysztofa Koziołka, był wyjątkowo trudny.

Bez wątpienia uda nam się wyłonić prawdziwego MISTRZA ORTOGRAFII! Wyniki konkursu poznacie na naszych stronach internetowych 19 kwietnia.

Rozdanie nagród odbędzie się w "Szklanej Pułapce", 25 kwietnia o godzinie 17.00. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Ciąg dalszy „Spotkań z subkulturami" w „Szklanej Pułapce"! Kontynuujemy zdobywanie wiedzy na temat kultury hip hopowej w naszym mieście. Tym razem gościliśmy w mediatece Łukasza oraz Kubę, którzy opowiedzieli nam o Graffiti. W spotkaniach od 8.00 rano do 14.00 wzięło udział jak zwykle, szczęść klas Gimnazjum nr 3. Prowadzący, którzy od wielu lat zajmują się tym rodzajem sztuki ulicznej, przygotowali krótką prezentację oraz parę filmików prezentujących artystów „w akcji". Uczniowie wykazali się bardzo dużym zainteresowaniem. Pojawiało się mnóstwo pytań na temat tego, gdzie legalnie można malować graffiti. Uczestnicy dowiedzieli się czym jest zielonogórska Fundacja Bezpieczne Miasto, pomagająca w organizacji przestrzeni do legalnego malowania graffiti oraz farby. Interesowało ich również inspiracje, reakcje ludzi na tworzone dzieła.

26 kwietnia odbędzie się spotkanie otwarte z grafficiarzami. Podczas niego, każdy chętny będzie miał możliwość sprawdzenia w praktyce na czym polega sztuka ulicy. Szczegóły tego spotkania już wkrótce na naszej stronie internetowej oraz profilu Facebook.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

W przedświąteczną środę, w "Szklanej Pułapce" odbyły się zajęcia pełne wielkanocnych niespodzianek. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Najpierw porozmawialiśmy o tym, co to jest Wielkanoc. Dzieci wysłuchały krótkiej bajeczki o świątecznych pisankach oraz dowiedziały się, co oznaczają pokarmy, które wkładamy do wielkanocnego koszyczka. Podczas naszego spotkania zapoznaliśmy się również z wielkanocnymi zabawami. Co robić podczas świąt gdy zaczniemy się nudzić? Uczestnicy spotkania znają już odpowiedź na to pytanie. Szukanie jajek, turlanie jajek, zbijacie jajek oraz śmigus dyngus! Nie wspominając już o malowaniu pisanek. Było też kilka niespodzianek. Dzieci musiały odnaleźć pochowane przez zająca, wielkanocne jajka, sprytnie poukrywane we wszystkich kątach mediateki. W nagrodę, najmłodsi obejrzeli bajkę o świątecznych zajączkach i ich przygotowaniach do świąt. Jak zwykle nie odbyło się bez zadań plastycznych. Każdy wyszedł z mediateki z wielkim uśmiechem, puszystym barankiem oraz żółtym kurczakiem. Mediateka "Szklana Pułapka" życzy wszystkim wesołych i spokojnych Świąt, spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Dziś w "Szklanej Pułapce" odbyło się pierwsze wiosenne spotkanie z książką dla dzieci. Było ono bardzo udane. Wspólnie obejrzeliśmy oraz przeczytaliśmy książeczkę, pt. "W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko", Grzegorza Kasdepki. Wszystkim dzieciom bardzo przypadła ona do gustu. Oprócz pracy z lekturą, na uczestników czekały również zabawy i zadania plastyczne. Musieli oni skomponować swoje wymarzone śniadanie oraz obiadek. Na deser natomiast przygotowaliśmy to, co najmłodsi lubią najbardziej, trochę bałaganu i lepienie z masy solnej pysznych dań!. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia. Zapraszamy w najbliższą środę na zajęcia dotyczące Wielkanocy.