Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

5. grudnia, dzień przed Mikołajkami, zaprosiliśmy dzieci do mediateki, po to aby przygotowały prezent dla Świętego Mikołaja. Najpierw wysłuchały krótkiej bajeczki, oglądnęły kreskówkę, a później wspólnie dyskutowaliśmy o tym, co Mikołajkowi przydałoby się najbardziej. Wspólnie zdecydowaliśmy, że musi to być coś ciepłego do ubrania, pyszne jedzonko, pomocnik w postaci elfa oraz wygodna poduszka. Dzieci przyozdobiły kartki na których narysowane były wzory upominków, po czym złożyliśmy je w jedną książeczkę.

Bardzo cieszymy się, że tak dużo dzieci miało ochotę odwdzięczyć się Mikołajowi. Dziękujemy :)

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

scrabble1

26 października br. o godz. 18.00 w Mediatece Szklana Pułapka odbył się biblioteczny turniej gry w Scrabble. To pierwsze spotkanie z cyklu turniejowych zmagań Scrabblomania, zaplanowanych przez filię. Była to jednocześnie doskonała okazja do spotkania dla wszystkich, którzy kochają gry planszowe. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach wiekowych: do 17 oraz powyżej 17 lat. Turniej zgromadził 10 uczestników, w tym 2 w młodszej grupie wiekowej. Miłośnicy tej najpopularniejszej na świecie gry słownej, mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w gronie innych Scrabblomaniaków. Po rundach eliminacyjnych – zwycięzcy rozegrali finałową walkę na słowa. W rozgrywkach finałowych punktacja wyglądała następująco:

• w starszej grupie wiekowej

I miejsce: Kajetan Szuder – 198 pkt.

II miejsce: Elżbieta Gazdecka – 197 pkt.

III miejsce: Kamila Kacprzak – 152 pkt.

• w młodszej grupie wiekowej

I miejsce: Michał Maliszewski – 52 pkt.

II miejsce: Krystian Iordachescu – 50 pkt.

Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję na ponowne spotkanie w tak przesympatycznym gronie w kolejnym turnieju.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Już po wakacjach. W Szklanej Pułapce działo się wiele ciekawych rzeczy. Przypomnijmy sobie jak to było. Pierwszego dnia rozmawialiśmy o bajce "Podróże Guliwera" bawiliśmy się w "Wamipirka" oraz wykonaliśmy piękne słońca. Drugi dzień upłynął nam pod znakiem Czerwonego Kapturka. Dzieci przygotowały pyszności z masy solnej, dla chorej babci, do której wybierała się nasza bohaterka. W środę natomiast rozmawialiśmy o Alibabie i czterdziestu rozbójnikach. Zrobiliśmy przepiękne bączki oraz noc, którą każdy będzie mógł zawiesić nad swoim łóżkiem. W czwartek podróżowaliśmy wraz z Alicją po krainie czarów. Zrobiliśmy bardzo długiego Pana Gąsienicę oraz armię karcianych żołnierzy z królową na czele. Ostatni dzień spędziliśmy z Pinokiem. Stworzyliśmy własną scenę oraz papierowe pacynki. Każdy odegrał krótką scenkę. Oprócz tego bardzo dużo się bawiliśmy, poznając bliżej bohaterów naszych ulubionych bajek. Zapraszamy do podziwiania zdjęć z wakacji z bajkami :)

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

15 sierpnia mediateka Szklana Pułapka przeniosła się z Zielonogórskiej Palmiarni na parking przy stadionie żużlowym. Zaprezentowaliśmy tam wszystko czym może pochwalić się mediateka. Czekało wiele atrakcji dla dzieci, w tym malowanie twarzy oraz kasków zrobionych z gipsu, które niebawem zostaną wystawione na aukcjach dobroczynnych fundacji "Falubaz Pomaga". Oprócz tego każdy mógł wziąć udział w konkursie plastycznym organizowanym przy współpracy z Falubazem oraz firmą Pentel, która sponsoruje Piotra Protasiewicza - kapitana naszej drużyny. Wyniki naszego konkursu już niebawem na stronie falubaz.com. Wszystkie prace można podziwiać w mediatece Szklana Pułapka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia!

fot. Tomasz Browarczyk

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Tym razem mediatekę Szklana Paułapka odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami dla Dzieci z Autyzmem w Zielonej Górze. Wspólnie poznaliśmy przygody myszki, która uparcie szukała przyjaciela wśród różnych zwierząt. Głównym bohaterem spotkania był natomiast wąż Ogonek, pokolorowany przez dzieci, którego można podziwiać w siedzibie przedszkola oraz mediatece Szklana Pułapka.