Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

W piątek 7 czerwca w Zielonogórskiej Palmiarni otwarta została wystawa fotografii i grafik Adama Andrearczyka zatytułowana „Zawieszenie w zmroku". Po przywitaniu gości zebranych na wernisażu przez organizatorów wydarzenia, komisarz wystawy Bogdan Springer , który wspiera już od kilku lat działalność artysty, podziękował za wspólną współpracę oraz opowiedział o wrażeniu jakim do tej pory wywierają na nim przepiękne fotografie. Następnie Adam Andearczyk opowiedział o swojej pasji do fotografii, inspiracjach oraz odkrywaniu coraz to nowszych metod przeróbki graficznej zdjęć. Oraz o dążeniu do tego by jego grafiki wyglądały jak malowane. Zebrani goście chętnie pytali artystę o jego twórczość i metody powstawania zdjęć. Wszystkich, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w wernisażu organizowanym przez Mediatekę „Szklana Pułapka" zapraszamy do oglądania wystawy, mieszczącej się na I piętrze Zielonogórskim Palmiarni, do 26 czerwca br.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

6 czerwca zaprosiliśmy do mediateki wszystkich lubiących dobrą zabawę i śmiech. Powodem spotkania były właśnie Warsztaty Śmiechu poprowadzone przez Jacka Golańskiego. Zaczęło się bardzo spokojnie, od prostych ćwiczeń pozwalających zrelaksować cały organizm. Z każdą chwilą humor uczestników warsztatów był coraz lepszy. Aż w końcu salwy śmiechu tryskały w całej mediatece! Uczestnicy z chęcią i bez najmniejszego skrępowania wykonywali coraz to bardziej szalone zadania prowadzącego. Dziękujemy Jackowi oraz warsztatowiczom za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że mięśnie będą nas boleć od śmiechu jeszcze długo, przypominając nam o szaleństwie w Szklanej Pułapce. Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji oraz wysłuchania opinii uczestników zabawy: http://rzg.pl/radio-zielona-gora/wiadomosci-zielona-gora/za-nami-warsztaty-smiechu-w-szklanej-pulapce

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Kolejny Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci za nami! W ostatnią sobotę maja spotkaliśmy się z okazji zbliżającego się Dnia Mamy! Czytaliśmy książeczkę pt. "Serce w butelce" Oliviera Jeffers'a, z której dowiedzieliśmy się, że nigdy nie powinniśmy zamykać naszego serca przed otaczającym nas światem i uczuciami.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

To był niezwykle udany wieczór. 17 maja 2013 roku obchodziliśmy swoje I urodziny. Przez ostatni rok mediateka "Szklana Pułapka" zorganizowała wiele imprez oraz wydarzeń kulturalnych oraz przyciągnęła do instytucji biblioteki nowych czytelników i użytkowników. Przede wszystkim stała się miejscem spotkań młodych i kreatywnych ludzi, którzy swoją pasją i zaangażowaniem w kulturę chcą zarażać innych. W ostatni piątek udało się im wszystkim podziękować, organizując urodzinowy piknik, przed budynkiem Zielonogórskiej Palmiarni, w której znajduje się mediateka. Podczas wydarzenia gościliśmy między innymi Tabasco Break Rebels, grupy Fireshow Karmazyn oraz DJ - Wah Wah oraz Diskoleptikk. Chciałybyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować za wszystkie miłe słowa podczas urodzin oraz cały ostatni rok cudownej współpracy wszystkim, którzy dzielnie nas wspierali, bezinteresownie poświęcali swój czas i uczestniczyli w organizowanych przez nas przedsięwzięciach.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

15 maja był bardzo udanym dniem pod znakiem rapu. Od rana, uczniowie gimnazjum spotykali się z zielonogórskim raperem, znanym jako Buras. O 17.00 zaprosiliśmy również innych zielonogórskich artystów: Rademeneza, GRB oraz Poete. Rok 2013 jest Rokiem Tuwima. Z tej właśnie okazji postanowiliśmy poprosić ich o własne, hip hopowe aranżacje wybranych wierszy poety. Na początku jednak zapoznaliśmy się z krótkim życiorysem i twórczością Juliana Tuwima. Po występach zaproszonych gości przyszedł czas na uczestników spotkania. Wszyscy chętnie wzięli udział w krótkim warsztacie, podczas którego mogli chwilę popracować na wybranym tekście z którymś z artystów. Wszyscy niesamowicie dobrze poradzili sobie z trudnymi wierszykami Tuwima. Mikrofon był rozchwytywany aż ciężko było nam skończyć spotkanie. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom oraz młodym raperom.