Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

28 marca spotkaliśmy się w Szklanej Pułapce z naszymi najwierniejszymi małymi czytelnikami, którzy uwielbiają książki. Ty razem rozmawialiśmy o tym co to znaczy być grzecznym i niegrzecznym. Dzieciom zaprezentowana została książeczka pod tytułem "Grzeczna", o Lusi, która była tak usłuchana, porządna i zdolna, że nikt nie zwracał już na nią uwagi. Nasza bohaterka wtopiła się przez to w ścianę i nie mogła z niej wyjść. Na szczęście wszystko skończyło się bardzo dobrze. Wszyscy bawili się świetnie. Dzieci wzięły również udział w niełatwym zadaniu plastycznym oraz obejrzały bajkę o Reksiu Wychowawcy. Następny spotkanie dla dzieci już 2 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Kolejny Dyskusyjny Klub Książki w ostatni piątek Kwietnia. Zapraszamy!

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

20 marca w mediatece odbyło się kolejne dyktando w ramach XI Wiosennego Konkursu Ortograficznego organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida w Zielonej Górze. Tym razem z trudnym tekstem zmierzyli się uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej. W mediatece pisali uczniowie SP 7 oraz SP 17. Dzisiejsze dyktando opowiadało historię pewnego Jakuba, który nie był najgrzeczniejszym chłopcem i bał się powrotu mamy ze szkolnej wywiadówki. Mamy nadzieję, że uczestnicy dzisiejszych zmagań z językiem polskim nie mają takich zmartwień, a dyktando poszło im śpiewająco.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

19 marca w mediatece odbyły się pierwsze warsztaty twórczości z Jackiem Golańskim. Do tej pory kojarzyliśmy go z ogromem śmiechu i niekonwencjonalnych zadań poprawiający nasz humor. Tym razem było zupełnie inaczej. Uczestników zdziwiły matematyczne i logiczne łamigłówki, które miały nam uzmysłowić czym tak naprawdę jest twórcze i kreatywne myślenie. Eksperymenty, rozmowy, zadania, zadania i jeszcze raz zadania- to właśnie warsztaty twórczości. Nie lekkie, ale przyjemne, motywujące do ruszenia głową i działania. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy warsztatu wyszli z mediateki z otwartymi, twórczymi umysłami. Mamy nadzieję, że Jacek jeszcze nie raz zaskoczy nas nowymi, ciekawymi tematami warsztatów. Dziękujemy!

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Ostatnio w mediatece dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Wydawać by się mogło, że większość z nich skierowana jest do dorosłych. Nic bardziej mylnego. Rozpoczęliśmy dziś XI Wiosenny Konkurs Ortograficzny. W filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz w Oddziale dla dzieci im. Pana Kleksa w WiMBP w Zielonej Górze odbyło się dziś wspólne pisanie dyktanda dla klas I-III szkoły podstawowej. Tekst opowiadał o Krzysiu i jego rodzinie oraz o ich planach na wakacje. W dzisiejszych zmaganiach w mediatece wzięło udział 30 osób. 10 kwietnia odbędzie się oficjalne wręczenie nagród zwycięzcą. Już w najbliższy czwartek dyktando napiszą klasy IV - IV, w piątek natomiast klasy gimnazjalne.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

7 marca w mediatece Mediateka Szklana Pułapka odbyło się wyjątkowe spotkanie dla Pań. Na wydarzenie zaproszone zostały kobiety w każdym wieku i takie własnie pojawiły się u nas. Na każdą uczestniczkę czekało mnóstwo atrakcji, między innymi wykład i rozmowa o kobiecości z psycholog Marią Miłkowską, krótka lekcja makijażu od Salonu "Magnus" i sesja zdjęciowa zrobiona przez Paulinę Czarniecką, której wystawa właśnie wisi w holu przed mediateką. Mamy nadzieję, że wszystkie Panie wyszły zadowolone z tego wieczoru w bardzo kobiecym gronie. Już teraz możemy obiecać, że za rok obędzie się kolejna, trzecia już edycja "Chwili dla Ciebie" z nowymi ciekawymi gośćmi oraz atrakcjami. Do zobaczenia!