Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

dsc03880

Wczoraj otrzymaliśmy płyty Biegni Summer Jam, które są finalnym elementem projektu organizowanego kilka miesięcy temu przez Mediatekę Szklaną Pułapkę, Fundację Bezpieczne Miasto oraz Stowarzyszenie Biegni, finansowanego przez Program Młodzież w Działaniu.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

kalina

Dziś w "Szklanej Pułapce" odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci Panią Kaliną Jerzykowską w ramach kolejnej edycji projektu "Z książką na walikach", współorganizowanego przez łódzkie wydawnictwo "Literatura". Wziełi w nim udział uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej nr 7 w Zielonej Górze. Tematem tegorocznych spotkań jest twórczość Juliana Tuwima, którego rok właśnie obchodzimy. Podczas wizyty naszego gościa dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat autorki. Bardzo ładnie przygotowały się do spotkania. Zadały wiele ciekawych pytań.

Serdecznie zapraszamy na zielonogórski finał "Z książką na walizkach", który odbędzie się w najbliższy piątek 4 października od godziny 10:00 na zielonogórskim deptaku przy ratuszu. W programie: spotkania z pisarzami, gry i zabawy z Teatrem Rozrywki Trójkąt, kiermasz książek oraz finał wojewódzkiego konkursu plastycznego dla dzieci młodszych ph. „Tuwim ekologicznie".

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Podczas wakacji w "Szklanej Pułapce" wszyscy bawili się doskonale. Mimo bardzo wysokich temperatur udało nam się poznać lub przypomnieć sobie wiele podwórkowych zabaw. Wykorzystaliśmy do tego przepiękny teren wokół palmiarni. Znamy już doskonale wszystkie zacienione miejsca na trawie pod drzewami. Służyły nam one przez ten czas za plac zabaw.

Pierwszego dnia musieliśmy się trochę poznać. Każdy ładnie się przedstawił oraz opowiedział o tym, co naprawdę lubi robić. W zabawie pomogła nam chusta animacyjna oraz balony. Głównym zadaniem uczestników było wymyślenie swojej własnej osiedlowej ksywki oraz stworzenia swojego logotypu, coś w rodzaju znaku rozpoznawczego. I tak właśnie wśród nas pojawili się między innymi: kotek, lizak, aksymelka, kocia mama, autek itp. Na końcu postanowiliśmy przyozdobić „nasze podwórko" i pokolorować teren wokół palmiarni kredą. Każdy przedstawił swój znak oraz ksywkę. Dzień pierwszy zakończył się wysłuchaniem krótkiej książeczki.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

W piątek 19 lipca zaproponowaliśmy mieszkańcom naszego pięknego miasta spędzenie przyjemnego wieczoru na winnych wzgórzach palmiarni, przy dźwiękach muzyki kolektywu DJ'skiego WAH WAH. Do dyspozycji wszystkich uczestników pikniku były leżaki, letnia kawiarnia palmiarni, przeurocze altanki oraz gry planszowe z mediateki. Pogoda dopisała, a mieszkańcy bardzo zaangażowali się w wydarzenie, przynosząc swoje koce, gry oraz wypieki. Od godziny 17 piknik przejęły dzieci. Było bardzo wesoło i głośno aż do zachodu słońca. Do udziału w odradzaniu pięknej przestrzeni wokół Zielonogórskiej Palmiarni zachęciliśmy ok 200 osób, które na każdym kroku podkreślały jak ważne jest uświadomienie mieszkańców jak korzystać z tak oryginalnej i uroczej przestrzeni, m.in. na wspólnym spędzaniu czasu. Mamy nadzieję, że takie wydarzenia uda się organizować częściej. Teraz wiemy, że zielonogórzanom brakuje piknikowych przestrzeni. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia oraz do oznaczania się na fotografiach.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Wczoraj w mediatece odbyła się prelekcja Pani Profesor Haliny Ratyńskiej- podróżniczki, autorki wystawy pt. „Prawie na końcu świata", którą można oglądać w holu Zielonogórskiej Palmiarni przed „Szklana Pułapką" od końca czerwca. Halina Ratyńska jest z wykształcenia botanikiem. Wykłada na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pochodzi jednak z Krosna Odrzańskiego, dlatego Zielona Góra jest jej dość bliska i jak sama powiedziała, bardzo lubi przyjeżdżać w te strony. Podczas spotkania obejrzeliśmy wiele zdjęć z jej ostatniej wyprawy do Ameryki Południowej. Uczestnicy mieli okazje dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat Patagonii oraz pustyni Atakama. Pani Halina bardzo szczegółowo opisała faunę oraz florę zwiedzonych przez nią okolic. Bez wątpienia zachęciła do podróży, zarówno tych wielkich, ale również tych małych. Serdecznie dziękujemy PGNiG w Zielonej Górze za udostępnienie wystawy oraz pomoc w organizacji spotkania z podróżniczką. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia.