Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

W piątek 17 stycznia 2014 w mediatece „Szklana Pułapka" odbył się wernisaż Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego. Na wystawie zaprezentowane zostały prace 10 uczestników pleneru zorganizowanego przez Lubuskie Towarzystwo Fotograficzne.

Lubuskie Towarzystwo Fotograficzne to grupa osób zrzeszających pasjonatów i artystów fotografików już od ponad 50 lat. W tym czasie udało się zorganizować wiele wystaw, wernisaży oraz warsztatów w zamku w Broniszowie. Towarzystwo organizuje również wiele plenerów nie tylko dla członków swojej grupy, ale również osób z zewnątrz.

Wystawa otwarta w mediatece prezentuje fotografie wykonane podczas jednodniowego pleneru fotograficznego na terenie poniemieckiej fabryki amunicji w Krzystkowicach, po której uczestnicy zostali oprowadzeni przez przedstawicieli Lubuskiego Towarzystwa Historycznego „Lubusz".

Fotografie można oglądać do 19 lutego na pierwszym piętrze Zielonogórskiej Palmiarni. Zapraszamy!

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

16 stycznia w mediatece „Szklana Pułapka" odbył się pokaz filmu z harcerskiej podróży rowerowej do Wiednia. 31 Drużyna Wędrowników „Kojoty" im. A. Małkowskiego :

Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

Wczoraj w mediatece odbył się wirtualny turniej w piłkę nożną, 16stu miłośników Fify14 zmierzyło się w walce o zwycięstwo. Było wiele emocji, śmiechu i dobrej zabawy. Rozgrywki Noworocznego turnieju rozpoczęliśmy o godzinie 16 i po 3 godzinach zaciętej gry wyłoniliśmy zwycięzcę. Wygranej gratulujemy Kacprowi!

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

W ostatni wtorek, 3 grudnia, od rana w mediatece mieliśmy okazję gościć popularnego pisarza dla dzieci – Grzegorza Kasdepke. Specjalnie na tą okazję zaprosiliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Adama Mickiewicza w Zielonej Górze. Autor w rozmowie z dziećmi opowiedział o swoim zamiłowaniu do literatury dziecięcej, o swoich ulubionych bohaterach bajkowych, o tym, że ostatnio najbardziej lubi pisać horrory i romanse dla dzieci, jak również o swojej pracy nad scenariuszami do programów i seriali telewizyjnych. Potem przyszedł czas na pytania od uczniów, a było ich całe mnóstwo! Na końcu dzieci z uśmiechami na twarzach ustawiły się w długiej kolejce po autografy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

29 listopada w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie z najmłodszymi czytelnikami. Tym razem rozmawialiśmy na temat święta pluszowego misia, które obchodziliśmy 25 listopada. Na spotkanie dzieci przyniosły ze sobą swoje ukochane pluszowe zabawki. Na początku poznaliśmy historię powstania maskotki oraz porozmawialiśmy o swoim ukochanym pluszaku oraz o najpopularniejszych i ulubionych misiowych postaciach książkowych i filmowych m.in. o Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku, Misiu Paddingtonie czy Troskliwych Misiach. Później przyszedł czas na oglądanie „Misia Uszatka" , czytanie bajki pt. „Bracia Koala", tańce z misiem i zadanie plastyczne.

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na comiesięczne spotkania w mediatece, które odbywają się w każdy ostatni piątek miesiąca o godzinie 17.00. W najbliższym miesiącu wyjątkowo spotykamy się na świątecznych animacjach 20 grudnia.