Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

W drugi dzień ferii w mediatece dzieci miały za zadanie wymyślić własne historie do powstających książeczek. Najpierw jednak, dzięki specjalnie przygotowanej prezentacji poznały budowę bajki. Dowiedziały się również co to takiego morał i że powinien zawierać się w każdej bajce. Kolejnym punktem spotkania było oglądanie Czerwonego Kapturka. Dzieci bez problemu poradziły sobie z wyciągnięciem nauki z oglądanej bajki. Zadaniem dzieci było również opowiedzenie przygody, która ich spotkała i opisanie uczuć, które im wtedy towarzyszyły. Były historie smutne, wesołe, ale przeważnie mrożące krew w żyłach. Na koniec dzieci zamieniły się w pisarzy i każdy zasiadł skupiony do pisania wymyślonej przez siebie historii. Na kolejnych zajęciach dzieci stworzą ilustracje do własnych książek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Pierwszy dzień ferii w mediatece już z nami. W zajęciach wzięło udział 12 osób, które podjęły się niełatwego zadania stworzenia własnej książki od podstaw. Pierwszy dzień był podstawą do dalszych zadań. Podczas zajęć dzieciaki dowiedziały się jak powstaje profesjonalnie wydana książka, od pomysłu do drukowania i sprzedaży. Oprócz tego czekało na nich już pierwsze bardzo poważne zadanie. Musieli stworzyć własnego głównego bohatera powieści. Najpierw jednak porozmawialiśmy o dobrze znanych postaciach z bajek, ich cecha charakteru i wyglądzie. Wszyscy poradzili sobie genialnie, a postaci są bardzo różne, kolorowe i fantastyczne. Nie możemy się doczekać jakie przygody je spotkają. Już dziś każdy autor napisze krótką historię. Spokojnie, najpierw dokładnie opowiemy o tym, czym jest wstęp, rozwinięcie i zakończenie oraz co to właściwie jest morał. Do zobaczenia o 12:00.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

6 lutego 2014 roku, w "Szklanej Pułapce" odbył się premierowy pokaz filmu Cezarego Wasyluka z jego wyprawy "Dalekistan, która odbyła się w ubiegłym roku. To już 4 spotkanie z tym podróżnikiem w naszej mediatece. Do tej pory spotykaliśmy się również w ramach dyskusji, wystawy i pokazu filmowego z jego poprzedniej wyprawy z 2012 roku "Dookoła Morza Czarnego".

Cieszymy się, że Cezary zechciał zaprezentować swój nowy film właśnie u nas. Widzowie mieli okazję obejrzeć piękne krajobrazy między innymi z Kazahstanu, Uzbekistanu czy Kirgistanu oraz zadać pytanie podróżnikowi. Już niebawem w "Szklanej Pułapce" będzie można wypożyczyć prezentowany wczoraj film.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Ferie zbliżają się wielkimi krokami. Oceny na półrocze już wystawione, a uczniowie Gimnazjum nr 3 zakończyli własnie cykl spotkań o kulturze lat 80-tych w mediatece.Wczoraj i dziś odbyły się spotkania podsumowujące to wszystko czego dowiedzieli się z prezentowanych filmów i zadań. Z wielką przyjemnością możemy potwierdzić, że zapamiętali naprawdę wiele szczgółów. Cieszymy się, że młodzież zainteresowała się tym tematem. 

Od nowego semestru rozpoczynamy nowy cykl spotkań z Gimnazjum nr 3 w ramach lekcji artystycznych. Temat spotkań niech narazie pozostanie słodką tajemnicą. Niebawem pojawią się wszystkie szczególy. Udanych ferii zimowych!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

W piątek 17 stycznia 2014 w mediatece „Szklana Pułapka" odbył się wernisaż Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego. Na wystawie zaprezentowane zostały prace 10 uczestników pleneru zorganizowanego przez Lubuskie Towarzystwo Fotograficzne.

Lubuskie Towarzystwo Fotograficzne to grupa osób zrzeszających pasjonatów i artystów fotografików już od ponad 50 lat. W tym czasie udało się zorganizować wiele wystaw, wernisaży oraz warsztatów w zamku w Broniszowie. Towarzystwo organizuje również wiele plenerów nie tylko dla członków swojej grupy, ale również osób z zewnątrz.

Wystawa otwarta w mediatece prezentuje fotografie wykonane podczas jednodniowego pleneru fotograficznego na terenie poniemieckiej fabryki amunicji w Krzystkowicach, po której uczestnicy zostali oprowadzeni przez przedstawicieli Lubuskiego Towarzystwa Historycznego „Lubusz".

Fotografie można oglądać do 19 lutego na pierwszym piętrze Zielonogórskiej Palmiarni. Zapraszamy!