Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Dziś od rana odwiedzają nas klasy Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze, w ramach lekcji artystycznych. Rozpoczynamy bardzo ciekawy cykl spotkań, tym razem o tańcu. Odwiedzi nas wielu gości, którzy reprezentują różne rodzaje tańca w naszym mieście. Na dzisiejszych spotkaniach każdej klasie przedstawiony zostaje plan na najbliższe miesiące. Prezentujemy również filmiki przedstawiające grupy taneczne i tancerzy z naszego miasta. Na rozluźnienie i pozytywne wprowadzenie w ten taneczny temat gimnazjaliści oglądają również teledysk Happy Zielona Góra!

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

21 lutego 2014 roku w mediatece Szklana Pułapka odbyło się otwarcie wystawy fotografii Pauliny Czarnieckiej, młodej mieszkanki Zielonej Góry. Zaprezentowała ona swoje dotychczasowe zdjęcia, od portretów, po fotografie reportażowe. Uczestnicy wernisażu mieli okazję zobaczyć zdjęcia z Paryża, Lionu czy Pragi ale również z francuskiej wsi oraz pięknych plaż Dominikany. Dziękujemy autorce zdjęć oraz wszystkim przybyłym gościom. Szczególne podziękowania składamy również Laboratorium fotograficznemu, studio i galerii Tylna 37, za pomoc w realizacji wystawy. Zdjęcia można oglądać do 25 marca 2014 roku w holu przed mediateką w Zielonogórskiej Palmiarni.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

To już koniec ferii w „Szklanej Pułapce". W piątek odbyły się ostatnie zajęcia „Przepisu na książkę". Był to bez wątpienia najciekawszy dzień, podczas którego każdy uczestnik zakończył oficjalnie pracę nad swoją własną książką oraz zaprezentował ją reszcie grupy. Wszyscy poczuli się jak prawdziwi autorzy na prawdziwym spotkaniu autorskim. Dzieci zadawały sobie pytania na temat powstałych dzieł literackich, ilustracji czy inspiracji. Wniosek po spotkaniu był prosty, dla większości były to pierwsze próby pisania, ale na pewno nie ostatnie. Wszystkie opowieści były wspaniałe, pełne mądrości i morałów. Mali czytelnicy stali się tym samym małymi „wielkimi" pisarzami. Każdy otrzymał oczywiście pamiątkowy dyplom, medal i nagrodę niespodziankę. Dzieci zabrały ze sobą również swoje książeczki, które – mamy taką nadzieję – staną się inspiracją do pisania. Dziękujemy i zapraszamy na wakacje z „Pasją czytania". Szczegóły niebawem.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Czwarty dzień ferii w mediatece upłyną również bardzo kreatywnie. Nasi mali autorzy książek podjęli się zaprojektowania okładek oraz wymyślenia tytułów swoich książek. Wszyscy z uśmiechami i zaangażowaniem podeszli do zadania. Było kolorowo i wesoło. Projektowanie okładek było okazją do pobrudzenia, siebie i nie tylko, farbami, a to uwielbiają wszystkie dzieci. Po ciężkiej pracy twórczej przyszedł czas na gry i zabawy, jak również na wspólne oglądanie filmu.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

III dzień ferii w mediatece już za nami. Wszystko idzie zgodnie z planem. Dzieci spisują się na medal. To prawdziwi autorzy książek. Zadaniem podczas trzecich zajęć było przede wszystkim podzielenie napisanego dzień wcześniej tekstu na maksymalnie 8 części. Podzielony już tekst uczestnicy przykleili na kartki i rozpoczęli wykonywanie ilustracji. Zanim jednak zaczęli malowanie, przyklejanie i zdobienie obejrzeli krótką prezentacje na temat ilustracji w różnych książkach. Poznali wiele ciekawych technik, zarówno tych starszych jak i tych nowszych. Czekało na nich również zadanie. Każdy dostał jedną książkę ze zbiorów mediateki, którą musiał dokładnie obejrzeć i opowiedzieć reszcie grupy jakich materiałów używał autor ilustracji. Jutro dokończymy nasze książki, wymyślimy tytuł i namalujemy okładki. Do zobaczenia!