Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

„Podziel się książką na święta” to bookcrossingowa akcja organizowana przez  mediatekę Szklana Pułapka, do udziału w której zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta.

Przy okazji świątecznych porządków poszukajcie na półkach domowej biblioteczki przeczytanych, może już nieco zakurzonych książek. Przynieście je do nas, do mediateki Szklana Pułapka. Możecie je także zostawić na półce bookcrossingowej, która znajduje się na zielonogórskim deptaku, tuż przy ratuszu. Może przy okazji znajdziecie na niej coś dla siebie? Podzielmy się tym czego już nie czytamy, dajmy szansę innym zabrać ze sobą książki na święta, na chwilę lub na zawsze. Podarujmy naszym książkom nowe życie.

Akcja trwa do 24 grudnia 2015r. 

MAŁY

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Jakub f

 

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jakubem Łysakowskim, twórcą "Pieśni o Kacie".
Poemat ten osadzony jest w XIII-wiecznej Polsce, a jego bohater z miłości do czarownicy, ze zwykłego drwala staje się katem.
Pierwotnie planowany jako scenariusz filmowy, utwór przedstawia losy człowieka wrzuconego w wir niebezpiecznych zdarzeń, intryg, dramatycznych zwrotów akcji i walk o tron królewski.

Autor utworu, Jakub Łysakowski to dwukrotny stypendysta rządu francuskiego w Wyższej Szkole
Dziennikarstwa w Lille, absolwent kulturoznawstwa ze specjalnością
filmoznawczą i medialną (Uniwersytet Łódzki ). Pracował jako recenzent
i dziennikarz „Gazety Wyborczej”, pilot wycieczek zagranicznych.
Prelegent Klubu Filmowego „Na górze” w zielonogórskiej Mediatece. Były
kierownik kina Newa w Zielonej Górze, wykładowca w DKF Kotłownia oraz
recenzent filmowy w audycji telewizyjnej Kocioł Kulturalny w Telewizji
Przewodowej Zielona Góra. Komentator kulturalny i krytyk filmowy w
telewizji polskiej.

Spotkanie poprowadzi Janusz Życzkowski (dziennikarz Radia Zachód i Radia Zielona Góra).

Zapraszamy, Mediateka Szklana Pułapka (Zielonogórska Palmiarnia), 12 grudnia, godzina 16.00.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Pamiętacie ile radości sprawiało Wam otrzymanie świątecznej kartki z życzeniami? Tej tradycyjnie wysłanej pocztą, odkrytej w skrzynce na listy lub podarowanej przez najbliższych? Jeżeli chcecie sprawić podobną radość Waszym bliskim przyjdźcie do Mediateki Szklana Pułapka w Zielonogórskiej Palmiarni i razem z nami stwórzcie własną, niepowtarzalną, okazjonalną kartkę. Przy blasku lampek i dźwiękach świątecznej muzyki wspólnie ze znajomymi, rodziną i dziećmi zapomnimy o bożonarodzeniowej gorączce i spędzimy miłe i kreatywne popołudnie. Serdecznie zapraszamy 11 grudnia 2015 r. (piątek) o godzinie 16.30. Warsztaty mają charakter otwarty. Na każdego gościa czekać będzie rozgrzewająca, zimowa herbatka.

k

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Święta tuż tuż! Zbliża się czas poszukiwania prezentów. Jeśli chcesz podarować swoim najbliższym oryginalny i niepowtarzalny upominek, przyjdź na Świąteczny Kiermasz Rękodzieła do Mediateki Szklana Pułapka w Zielonogórskiej Palmiarni. W sobotę 12 grudnia od godz. 10.00 do 14.00 będzie można kupić niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju i tworzone z pasją dekoracje dla domu, zabawki, różnego rodzaju ozdoby świąteczne oraz robótki ręczne.

Wszystkie wystawione artykuły są stworzone przez młodych lokalnych twórców i rękodzielników. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i świątecznej atmosfery.

PLAKAT

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Nie lada gratka dla wszystkich stałych uczestników „Drzewa Wyobraźni”, jak i dla tych, którzy odwiedzą nas po raz pierwszy! 10 grudnia o godzinie 17 .00 zapraszamy wszystkie dzieci od 7 do 11 roku życia, które chciałyby spróbować swoich sił w malowaniu na płótnie malarskim, profesjonalnymi farbami akrylowymi. Jak zwykle inspiracją prac będzie muzyka klasyczna, tym razem taneczna, radosna „Muzyka na wodzie” G. F. Haendla.

NIESPODZIANKA – prace wszystkich dzieci biorących udział w zajęciach, znajdą się na wystawie „Nasze Drzewo Wyobraźni”, w Zielonogórskiej Palmiarni.

Zapraszamy – Mediateka Szklana Pułapka.

plakat dzrzewo 11.2015