Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

plakat warsztaty

Subkultury w "Szklanej Pułapce" od nowego roku ruszają z bardzo dużym rozmachem. Tym razem skupimy się na praktyce. Warsztaty DJ poprowadzi Adrian Nejman, zajęcia odbywać się będą co tydzień przez trzy miesiące. Wszystkich chętnych od 13 roku życia serdecznie zapraszamy. Pierwsze zajęcia odbędą się 5 lutego 2013 roku, o godzinie 16.00. w mediatece „Szklana Pułapka" w Zielonogórskiej Palmiarni. Zajęcia są bezpłatne. Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu 68 47 51 807 oraz na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.. Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji o prowadzącym:

"DJ NGee Adrian Nejman związany z muzyką elektroniczną od 12 lat. Producent muzyki eksperymentalnej. Uczestnik festiwali muzycznych takich jak Time Warp, Audioriver, Tunnel Elektrocity, Mayday. Za gramofonami od 6 lat. Organizator wielu inicjatyw muzycznych w Zielonej Górze, jak i poza nią. Ostatnio organizował festiwal audio-wizualny w Zefamie (stara fabryka mebli) pt. „Look and see". Uczestnik programu Młodzież w Działaniu Zielona Góra-Berlin „Music is my Drug". Prowadzi pracownię muzyczno-plastyczną Titmouse, gdzie zrzesza zaprzyjaźnione środowisko muzyków."

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

karnawa w szklanej puapce plakat

Serdecznie zapraszamy na karnawał w „Szklanej Pułapce". We wtorek, 22.01.13 odbędą się zabawy i zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolny i wczesnoszkolnym. Podczas nich dzieci będą miały okazję wysłuchać krótkiej bajki, poznać różne rodzaje masek, obejrzeć film prezentujący najpopularniejsze baśniowe bale oraz wykonać własne maski karnawałowe. Podczas zajęć odbędą się również zabawy taneczne oraz edukacyjne. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do mediateki, Filii nr 7 WiMBP w Zielonej Górze w Zielonogórskiej Palmiarni.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

W drugim tygodniu ferii zapraszamy dzieci od 6 roku życia, młodzież i dorosłych na wielokulturowe spotkania ze studentami m.in. z Indonezji, Wietnamu, Korei czy Brazylii. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w interaktywnych zajęciach, dorośli zobaczyć prezentacje dotyczące poszczególnych krajów.

Spotkania będą miały miejsce w Bibliotece Norwida oraz w Filiach WiMBP dzięki współpracy ze studentami Uniwersytetu Zielonogórskiego i studenckiej organizacji Aiesec.

Do mediateki Szklana Pułapka zapraszamy 24 i 25 stycznia o godzinie 12.30.

make a step

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat (a młodsze wraz z rodzicami) na EkoFerie do Szklanej Pułapki mieszczącej się w Zielonogórskiej Palmiarni. Zajęcia pt. „Stwory – potwory w pułapce", odbywać się będą w pierwszym tygodniu ferii, od 14 do 18 stycznia 2013 r. od godziny 12.00.

Dzieci stworzą wymyślone postaci bajkowe, które wykonywane będą z przedmiotów użytku domowego, bądź też odpadów: kartonów po jajkach, łupinek orzechów, drewnianych łyżek, rolek papieru toaletowego, gazet, szczoteczek do zębów, klamerek, kartonów po butach itp.Tworzenie postaci będzie wymagało od dzieci nie tylko sprawności manualnej, plastycznej. Zadaniem uczestników będzie stworzenie również charakteru postaci - wad i zalet, jej głosu, sposobu poruszania się.

Cykl spotkań zakończy się wystawą w mediatece „Szklana Pułapka" a podziwiać ją będą mogli rodzice dzieci uczestniczących w zajęciach oraz odwiedzjący mediatekę i Zielonogórską Palmiarnię.

stwory plakat may

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

motocyklem przez wiat goto may

Zapraszamy wszystkich miłośników fotografii, podróży oraz motocykli na wystawę do Mediateki Szklana Pułapka. Od 11 stycznia obejrzeć będzie można zdjęcia autorstwa Cezarego Wasyluka, pochodzące z wyprawy motocyklowej "Dookoła Morza Czarnego Motorismo 2012". Przedstawiają one krajobrazy, zabytki oraz kontrasty takich krajów jak Gruzja, Armenia, Górski Karabach oraz Turcja.

Cezary Wasyluk jest studentem Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku automatyka i robotyka. Swoją pasję podróżniczo-motocyklową realizuję od 3 lat. Pierwszą wyprawę motycyklową odbył w 2010 roku po Ukrainie. Na swoim blogu pisze: „Pojechałem na nią jako zupełny leszcz i żółtodziób, lecz prawdopodobnie nie będzie już drugiego takiego wyjazdu, który by mnie tak ukształtował. Do podróży ruszyłem swoim pierwszym motocyklem- Yamaha Xj 600 Diversion, z zaledwie kilkutysięcznym doświadczeniem motocyklowym. Do czasu wyjazdu nie wiedziałem tak naprawdę czego oczekuję od motocykla, co chcę z nim robić oraz na czym docelowo jeździć. Po powrocie do domu już nie miałem wątpliwości, mało tego, myślę również, że w końcu poznałem sposób na życie i to jak chcę je spędzić".