Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

s emisja filmu czarek goto

Po raz kolejny zapraszamy do Mediateki „Szklana Pułapka" amatorów podróży, motocykli oraz wszystkich zainteresowanych i chcących poznać przygody Cezarego Wasyluka, towarzyszące mu podczas wyprawy "Dookoła Morza Czarnego Motorismo 2012". 23 lutego (sobota) o godzinie 19.00 wyświetlimy film z podróży, który obok fotografii oraz relacji jest najlepszą opowieścią o przygodach Cezarego. Przez 80 minut filmu będziemy mieli styczność z pięknymi krajobrazami Kaukazu

i Przedkaukazia, niesamowitymi zabytkami, których wiek często przekracza 2 tysiące lat. Seans przede wszystkim ukaże smak samotnej podróży, czasem momenty słabości, zwątpienia i adrenaliny, gdy przychodzi walczyć z motocyklem na wysokogórskich bezdrożach, ale przede wszystkim ideę

i sens w dążeniu do realizacji własnych celów i marzeń.

Zwiastun filmu: http://www.youtube.com/watch?v=YmZwAzXWxGM&feature=player_embedded

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

plakat sobotnie czytanki z logo 23.02

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym na „Sobotnie Czytanki" do mediateki „Szklanej Pułapki" w Zielonogórskiej Palmiarni, 23.02.2013 o godzinie 12.00. Nasze zajęcia odbywać się będą od tej pory w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Dzięki temu, każde dziecko będzie miało okazje dostać do ręki swój egzemplarz książeczki oraz dokładnie ją obejrzeć. Wspólna rozmowa i zabawy związane z poruszanym tematem zachęcą naszych najmłodszych czytelników do częstszego sięgania po lekturę. W najbliższą sobotę pod lupę weźmiemy książeczkę pt.: „Przepis na miłość" autorstwa Kathariny Grossmann-Hensel. Wszystkich chętnych zapraszamy 23 lutego o godzinie 12.00.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

walentynki-plakat

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do mediateki „Szklana Pułapka" w Zielonogórskiej Palmiarni na zajęcia o bardzo miłosnej tematyce. Na dzieci i ich rodziców czeka wiele zabaw teatralnych i animacji. Porozmawiamy o różnych emocjach, które towarzyszą nam w ciągu całego życia, o naszych przyjaciołach i rodzicach. Podczas spotkania dzieci wykonają również swoją własną walentynkę dla osoby bliskiej ich sercu.

W trakcie warsztatów uczestnicy podzielą się swoimi opiniami na temat tego czym może być zakochanie. W pogłębianiu teorii na ten temat pomoże nam książeczka pt.: „Zakochani" Rebecci Dautremer. Bohaterowie opowieści starają się zrozumieć na czym polega zakochanie i co tak naprawdę wtedy się z nami dzieję.

Serdecznie zapraszamy 14 lutego o godzinie 17.00 do mediateki „Szklana Pułapka" w Zielonogórskiej Palmiarni.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

zaczarowanawalizka

Serdecznie zapraszamy na wernisaż,który odbędzie się 15 lutego o godzinie 19.00 w mediatece Szklana Pułapka. Na wystawie zaprezentowane zostaną ilustracje (oraz projekty graficzne zawierające ilustracje) Magdy Kościańskiej, powstałe na przestrzeni ostatnich dwóch lat - m.in. aktualnie powstający projekt dotyczący kultury rowerowej w Zielonej Górze oraz - dla najmłodszych odbiorców - koncept książeczek do nauki ortografii "Nie rób byków". Ekspozycja zawiera zarówno osobiste prace autorki, jak i ilustracje będące częścią gotowych publikacji.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

plakat spotkanie z hardcore

W lutym spotkamy się z subkulturą Hardcore oraz jej przedstawicielem. Przez cały miesiąc uczniowie gimnazjum nr 3 będą uczestniczyć w spotkaniach prowadzonych przez Dawida Gavlisha Kotlarka, członka zielonogórskiego zespołu Sophie Scholl. Będą mieli okazję poznać bliżej ten rodzaj muzyki oraz dowiedzieć się gdzie i kiedy można posłuchać jej na żywo. 20 lutego, o godzinie 19.00. zapraszamy wszystkich na spotkanie z zespołem, które poprowadzi znawca tego rodzaju muzyki, dziennikarz radia Index – Michał Cierniak.