Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

karnawa w szklanej puapce plakat

Serdecznie zapraszamy na karnawał w „Szklanej Pułapce". We wtorek, 22.01.13 odbędą się zabawy i zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolny i wczesnoszkolnym. Podczas nich dzieci będą miały okazję wysłuchać krótkiej bajki, poznać różne rodzaje masek, obejrzeć film prezentujący najpopularniejsze baśniowe bale oraz wykonać własne maski karnawałowe. Podczas zajęć odbędą się również zabawy taneczne oraz edukacyjne. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do mediateki, Filii nr 7 WiMBP w Zielonej Górze w Zielonogórskiej Palmiarni.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

W drugim tygodniu ferii zapraszamy dzieci od 6 roku życia, młodzież i dorosłych na wielokulturowe spotkania ze studentami m.in. z Indonezji, Wietnamu, Korei czy Brazylii. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w interaktywnych zajęciach, dorośli zobaczyć prezentacje dotyczące poszczególnych krajów.

Spotkania będą miały miejsce w Bibliotece Norwida oraz w Filiach WiMBP dzięki współpracy ze studentami Uniwersytetu Zielonogórskiego i studenckiej organizacji Aiesec.

Do mediateki Szklana Pułapka zapraszamy 24 i 25 stycznia o godzinie 12.30.

make a step

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat (a młodsze wraz z rodzicami) na EkoFerie do Szklanej Pułapki mieszczącej się w Zielonogórskiej Palmiarni. Zajęcia pt. „Stwory – potwory w pułapce", odbywać się będą w pierwszym tygodniu ferii, od 14 do 18 stycznia 2013 r. od godziny 12.00.

Dzieci stworzą wymyślone postaci bajkowe, które wykonywane będą z przedmiotów użytku domowego, bądź też odpadów: kartonów po jajkach, łupinek orzechów, drewnianych łyżek, rolek papieru toaletowego, gazet, szczoteczek do zębów, klamerek, kartonów po butach itp.Tworzenie postaci będzie wymagało od dzieci nie tylko sprawności manualnej, plastycznej. Zadaniem uczestników będzie stworzenie również charakteru postaci - wad i zalet, jej głosu, sposobu poruszania się.

Cykl spotkań zakończy się wystawą w mediatece „Szklana Pułapka" a podziwiać ją będą mogli rodzice dzieci uczestniczących w zajęciach oraz odwiedzjący mediatekę i Zielonogórską Palmiarnię.

stwory plakat may

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

motocyklem przez wiat goto may

Zapraszamy wszystkich miłośników fotografii, podróży oraz motocykli na wystawę do Mediateki Szklana Pułapka. Od 11 stycznia obejrzeć będzie można zdjęcia autorstwa Cezarego Wasyluka, pochodzące z wyprawy motocyklowej "Dookoła Morza Czarnego Motorismo 2012". Przedstawiają one krajobrazy, zabytki oraz kontrasty takich krajów jak Gruzja, Armenia, Górski Karabach oraz Turcja.

Cezary Wasyluk jest studentem Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku automatyka i robotyka. Swoją pasję podróżniczo-motocyklową realizuję od 3 lat. Pierwszą wyprawę motycyklową odbył w 2010 roku po Ukrainie. Na swoim blogu pisze: „Pojechałem na nią jako zupełny leszcz i żółtodziób, lecz prawdopodobnie nie będzie już drugiego takiego wyjazdu, który by mnie tak ukształtował. Do podróży ruszyłem swoim pierwszym motocyklem- Yamaha Xj 600 Diversion, z zaledwie kilkutysięcznym doświadczeniem motocyklowym. Do czasu wyjazdu nie wiedziałem tak naprawdę czego oczekuję od motocykla, co chcę z nim robić oraz na czym docelowo jeździć. Po powrocie do domu już nie miałem wątpliwości, mało tego, myślę również, że w końcu poznałem sposób na życie i to jak chcę je spędzić".

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Uwaga, uwaga! Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu "Sobotnie czytanki". Tym razem czeka nas podsumowanie dotychczasowych spotkań, mnóstwo zabawy oraz losowanie nagród. Oczywiście przeczytana zostanie również nowa książeczka: "Świat jest dziwny" autorstwa Grażki Lange. Zapraszamy jutro o godzinie 12.00 do mediateki "Szklana Pułapka" w Zielonogórskiej Palmiarni.

swiat jest dziwny