Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

plakat ekosystem

10 maja, w piątek, serdecznie zapraszamy na wystawę instalacji, zorganizowaną w ramach Tygodnia Bibliotek, którego hasłem jest w tym roku „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych". Autor wystawy, Salaman Trippa to muzyk, malarz oraz twórca instalacji. W swoich pracach mocno nawiązuje do organicznej istoty materii, strukturalności natury oraz symboliki rytualnej. Wystawa "Ekosystem" jest podróżą do surrealistycznego świata obiektów i opowieścią o organizmach go zamieszkujących oraz procesach, które zachodzą we wnętrzu "ekosystemu" ściśle związanego z metafizyką.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż 10 maja o godzinie 19.00 do mediateki „Szklana Pułapka" w Zielonogórskiej Palmiarni. Wystawa potrwa miesiąc.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

inauguracja warsztatw

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników kultury hip hop oraz tych, którzy jeszcze nie mieli okazji się z nią zapoznać na spotkanie będące inauguracją festiwalu „BIEGNi Summer Jam".

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

napis

25 kwietnia o godzinie 17.00 w mediatece „Szklana Pułapka" nastąpi uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom X Wiosennego Konkursu Ortograficznego, organizowanego przez Bibliotekę im. C. Norwida w Zielonej Górze. W jubileuszowym konkursie udział wzięło 383 uczniów z klas podstawowych i gimnazjalnych.

Podczas gali zwycięzcom wręczone zostaną statuetki Mistrza Ortografii oraz dyplomy. Wszystkich czekają również niespodzianki, między innymi jubileuszowy tort oraz zabawy z ortografią.

Zwycięzców konkursu poznać można wchodząc na stronę internetową Biblioteki: http://www.wimbp.zgora.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4114&Itemid=1.

25 kwietnia godzina 17.00 Mediateka Szklana Pułapka, Filia nr 7 WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze, ul. Wrocławska 12A, Zielonogórska Palmiarnia.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

sobotnie czytanki dkk3

27 kwietnia w sobotę, w „Szklanej Pułapce', odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki- „Sobotnie czytanki". Tym razem towarzyszyć nam będą historie Misia Fisia, które opisane zostały przez jego przyjaciela – Misia Foremkę, w książeczce pt: „Bajki Misia Fisia". Autorem tej książki jest Wojciech Bonowicz, a przepiękne ilustracje wykonał znany muzyk Bartek „Fisz" Waglewski. Oprócz zapoznania się z kilkoma historyjkami, na dzieci czeka wiele atrakcji: zabawy, zadania plastyczne, gdy ruchowe. Każdy uczestnik wykona swoją własną kukiełkę Misia Fisia, którą będzie mógł zabrać do domu.

Serdecznie zapraszamy 27 kwietnia o godzinie 12.00 do mediateki „Szklana Pułapka" w Zielonogórskiej Palmiarni.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

plakat tydzie bibliotek

Przedstawiamy pierwsza zapowiedź imprez organizowanych w Tygodniu Bibliotek w "Szklanej Pułapce"! Zapraszamy od 8 do 15 maja. W tym roku, wszystkie biblioteki w Polsce, swoje święto obchodzić będą z hasłem: 'Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych'. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy wiele nowych i zaskakujących inicjatyw i wydarzeń. Mamy nadzieję, że każdy odnajdzie w nich coś dla siebie.

9.05. (czwartek), godz. 17.00 - inauguracja warsztatów hip hop Biegni Summer Jam

10.05. (piątek), godz. 19.00 - Wernisaż wystawy "Ekosystem", Salaman Trippa

15.05. (środa), godz. 17.00 - 'Rapujemy Tuwima'- warsztaty z rapu, prowadzone przez członków zielonogórskich grup hip hop. 

15.05. (środa), godz. 21.00 - "Szukamy nowych obiektów astronomicznych" - wieczorna obserwacja nieba przy współudziale Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii