Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

1186040 572738776101270 980617881 n

Podczas zbliżającego się Winobrania 2013 zapraszamy pod Zielonogórską Palmiarnię, gdzie gościć będzie scenę alternatywną.Podczas 5 dni zapraszamy na muzyczną imprezę plenerową, podczas której posłuchać będzie można wykonawców muzyki alternatywnej, jak również wziąć udział w warsztatach kuglarskich i bębniarskich. Wszystkie wydarzenia zaplanowane w ramach Winobraniowego Wzgórza Alternatywnego odbędą się przy Zielonogórskiej Palmiarni, od strony pomnika. Wstęp jest bezpłatny. Każdego dnia do dyspozycji letni bar palmiarni, wygodne leżaki i piękne widoki!

Projekt ten jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, w ramach programu "Młodzież w działaniu".

☛ ORGANIZATORZY

▪ Projekt 6TH FINGER

▪ Zielonogórska Palmiarnia

▪ Mediateka Szklana Pułapka

▪ PLUG & PLAY Bookings

▪ CLUBBING.ZGORA.PL

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się poniżej.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

bookcrossing  drugi pkt

7 września, w pierwszy dzień Winobrania, zostanie otwarty kolejny punkt bookcrossingowy w naszym mieście. Znajdzie się on w równie pięknym i przyjemnym miejscu jak Letni Pawilon w Parku Tysiąclecia – na winnych wzgórzach przy Zielonogórskiej Palmiarni. Dzięki zielonogórzanom bookcrossing w naszym mieście rozwija się w bardzo szybkim tempie. Codziennie w parku znajdujemy mnóstwo nowych książek przekazanych na rzecz akcji. W kilka godzin trafiają one do systemu i z powrotem na półkę.

Wzgórza przy Zielonogórskiej Palmiarni to urokliwe miejsce z wielkim potencjałem. Letnia kawiarnia, wygodne leżaki i przepiękne widoki sprzyjają relaksowi przy dobrej lekturze.

Serdecznie zachęcamy do przekazywania książek do nowego punktu. Będzie on mieścił się w jednej z urokliwych altanek przy palmiarni. Uwolnijmy swoje książki z domowych zakurzonych regałów i podzielmy się nimi z innymi. Daj swojej książce drugie życie. Zapraszamy.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

ekowakacje13 plakat

Serdecznie zapraszamy do zapisywania się na ekoZabawy podczas ekoWakacji w mediatece. Przez dwa tygodnie od 5 sierpnia, dzieci będą miały okazję zapoznać się z tematem ekologii oraz poznać tzw. podwórkowe zabawy.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Mediateka "Szklana Pułapka" wraz z Fundacją Salony i BWA otworzyła I punkt bookcrossingowy w Zielonej Górze, w Letnim Pawilonie w Parku Tysiąclecia. Miejsce to ma zachęcać zielonogórzan do spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz zaproponować im odpoczynek przy książce. Od otwarcia minął niecały tydzień a sytuacja wygląda znakomicie. Zielonogórzanie przynieśli ok 50 nowych książek, które zostały przez nas odpowiednio oznaczone i odstawione na półkę. Zniknęło już większość pozycji, co bardzo nas cieszy. Mamy nadzieję, że niebawem powrócą na swoje miejsce po to, by mogły służyć komuś innemu. Palujemy już otwarcie kolejnych punktów „uwolnienia książek" w naszym mieście. Nasze pomysły to patio Biblioteki Wojewódzkiej oraz jedna z altanek przed Zielonogórską Palmiarnią. Czekamy również na Wasze propozycje. Przypominamy, że dalej przyjmujemy książki z Waszych domowych biblioteczek. Można przynieść je do mediateki, bądź też pozostawić w Letnim Pawilonie. Fot. Tomasz Pastyrczyk

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

prawie na kocu wiata

Wszystkich ciekawych świata i lubiących podróże zapraszamy 18 lipca o godzinie 17.00 na spotkanie z dr hab. Haliną Ratyńską, profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zeszłoroczna wyprawa do Ameryki Południowej pozwoliła poznać jej pustynię Atakamę i Patagonię. Fotografie, które powstały podczas podróży można oglądać już od 26 czerwca 2013 roku w mediatece „Szklana Pułapka" mieszczącej się w Zielonogórskiej Palmiarni.