Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

TYDZIEŃ BIBLIOTEK2020

Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

Już 4 maja 2020 (poniedziałek) w godzinach porannych ponownie uruchomiony zostanie Bibliobox przed gmachem głównym Biblioteki. Tą drogą możliwe będzie zwracanie wypożyczonych książek i innych materiałów bibliotecznych. Zwrócone egzemplarze z Bibliobox’u trafią na 14 dni do pomieszczeń kwarantanny.

Na przetrzymane materiały czekamy do 31 maja 2020. Zostaną one najpóźniej do 30 czerwca 2020 roku ściągnięte z kont czytelników.

Wstrzymane z dniem 13 marca 2020 roku naliczanie kar zostanie z dniem 1 lipca 2020 odblokowane. Kary naliczone do 12 marca 2020 pozostają w mocy.

Biblioteka główna oraz filie miejskie pozostają zamknięte dla użytkowników do odwołania.

W drugim etapie, który chcielibyśmy wdrożyć 18 maja, planowane jest otwarcie w holu budynku głównego Biblioteki punktów odbioru książek zamówionych przez czytelników online w e-katalogu lub telefonicznie. Także na tym etapie zwroty nadal przyjmowane będą wyłącznie do bibliobox'u.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

kartka

Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

Szanowni Państwo!

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, po wprowadzeniu w dniu 20 marca br. rozporządzenia Ministra Zdrowia o ogłoszeniu stanu epidemii, przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności instytucji kultury. (https://www.gov.pl/web/kultura/koronawirus-ograniczenie-dzialalnosci-instytucji-kultury-przedluzone-do-odwolania)

Działalność Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida także zostaje zawieszona do odwołania, to znaczy niedostępne dla czytelników są działy udostępniania. Jednakże Biblioteka Norwida prowadzi szereg działań w Internecie. Realizujemy je poprzez stronę internetową Biblioteki oraz powiązanych jednostek i w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube) - w ramach akcji #NonStopNORWID.

Listę działań w ramach #NonStopNORWID, na bieżąco aktualizowaną, znajdą Państwo na stronie internetowej. Tam również zamieściliśmy adekwatne adresy.

Każdego dnia poszerzamy naszą ofertę online dla czytelników. Zapraszamy do korzystania!

O dalszych postanowieniach będziemy informować na bieżąco.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

W związku z zagrożeniem rozpowszechniania epidemii koronawirusa Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zawiesza całkowicie przyjmowanie zwrotów wypożyczonych materiałów bibliotecznych w okresie od 16 do 25 marca 2020 r. Do biblioboxu przed gmachem głównym Biblioteki będzie można zwracać materiały biblioteczne jedynie do 15 marca br., zaś od 16 marca br. Bibliobox zostanie wyłączony z użytku. Jednocześnie informujemy, że opłaty za przetrzymanie materiałów bibliotecznych naliczone przed 15 marca br. pozostaną w mocy, natomiast opłaty za okres od 16 do 31 marca nie będą naliczane.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

W ślad za decyzją wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego, informujemy o ograniczeniu działalności wszystkich instytucji kultury, dla których organem prowadzącym jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Biblioteka jest nieczynna dla użytkowników od 12 do 25 marca 2020r. Wstrzymane zostają także wszystkie imprezy i wydarzenia z udziałem publiczności.

Wypożyczone książki, filmy, audiobooki można zwracać do biblioboxu znajdującego się przed budynkiem głównym Biblioteki. 

Automatycznie przedłużamy termin zwrotu materiałów już wypożyczonych, nieobciążonych karami, do 31 marca 2020.

Decyzja podyktowana jest sytuacją epidemiologiczną kraju, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

O dalszych postanowieniach będziemy informować na bieżąco.