Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

tydzie bibliotek- plakat jpg

Tydzień Bibliotek 2014 to kolejna okazja do tego, aby spotkać się w mediatece podczas wspaniałych wydarzeń. W tym roku ogólnopolskie hasło „Czytanie łączy pokolenia" zainspirowało nas do stworzenia programu zabaw dla całych rodzin. Wykorzystamy do tego nie tylko przestrzeń mediateki, ale również Zielonogórskiej Palmiarni i jej okolic. Pragniemy zachęcić tym samym do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, łącząc to z książkami.

„Odkrywcy książkowych przygód" to cykl spotkań, w ramach których odbędą się gry miejskie, sesja zdjęciowa oraz nocna obserwacja nieba.

1. 9 maja (piątek) Gra miejska ZAGINIONE WIERSZYKI

Gra miejska skierowana jest do całych rodzin. Polega na odnalezieniu ukrytych na terenie Palmiarni i winnych wzgórz wierszy oraz wykonaniu ilustracji za pomocą kredy przed budynkiem Palmiarni. W przypadku deszczu zabawa zostanie przeniesiona do Szklanej Pułapki.

Zasady gry:

Chętne rodziny zapraszamy do zgłaszania swojego udziału osobiście w mediatece Szklana Pułapka, filii nr 7 WiMBP im. C. Norwida, mieszczącej się na I piętrze Zielonogórskiej Palmiarni bądź telefonicznie 68 47 51 807.

Każda drużyna rozpoczyna przygodę w mediatece Szklana Pułapka. Pierwszym zadaniem będzie wytypowanie kapitana. Kapitan drużyny losuje karteczkę z podpowiedzią gdzie znajduje się ukryty wiersz, np. Trzecia ławka po prawej stronie, idąc od pomnika chłopca na koniu w stronę Zielonogórskiej Palmiarni".

Drużyny które odnajdą wiersz będą musiały przedstawić ilustrację za pomocą kredy. Następnie wspólnie przeczytają wierszyk i zaprezentują swoje malowidło.

W nagrodę każdy uczestnik zabawy otrzyma medal Odkrywcy.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. W zabawie weźmie udział pierwszych 10 zgłoszonych drużyn. Drużyna może liczyć od 2 do 4 osób. Zapisy obowiązują od 25 kwietnia do 8 kwietnia 2014 r.

2. 13 maja (wtorek) Gra miejska RODZINNE HISTORIE Z DRESZCZYKIEM

Gra miejska rozpocznie się w mediatece Szklana Pułapka. Podczas zabawy drużyny napiszą swoją własną kryminalną przygodę. Z pomocą specjalnie przygotowanych mapek drużyny dotrą do punktów, w których otrzymają wszelkie wskazówki. Na koniec zaprezentują stworzone historie.

Zasady: Każda drużyna otrzyma od organizatorów mapki Zielonogórskiej Palmiarni, na których będą zaznaczone punkty FABRYKI SŁÓW. Wylosują również tytuł i dwa pierwsze zdania swoich kryminalnych opowieści. Ich zadaniem będzie dojście do każdego z 5 punktów oraz zapisanie dwóch zdań, w których przynajmniej raz musi być użyte wylosowane słowo. W sumie każda drużyna dopisze do swojej historii 10 zdań.

Po powrocie do mediateki organizatorzy gry sprawdzą, czy każda drużyna zapisała wystarczającą ilość zdań. Kapitanowie drużyn przeczytają na głos stworzone historie.

Każda drużyna otrzyma dyplom, a uczestnicy medale.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. W zabawie weźmie udział pierwszych 10 zgłoszonych drużyn. Drużyna może liczyć od 2 do 4 osób. Zapisy obowiązują od 25 kwietnia do 8 kwietnia 2014 r. Chętne rodziny zapraszamy do zgłaszania swojego udziału osobiście w mediatece Szklana Pułapka, filii nr 7 WiMBP im. C. Norwida, mieszczącej się na I piętrze Zielonogórskiej Palmiarni bądź telefonicznie 68 47 51 807.

3. 14 maja (środa) OBSERWACJA NIEBA

Obserwacja nieba organizowana przy współpracy z Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii.

4. 15 maja (czwartek) CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA – sesja zdjęciowa z książkami na Zielonogórskich Wzgórzach Palmiarni

Sesja zdjęciowa będzie pięknym podsumowaniem Tygodnia Bibliotek w mediatece Szklana Pułapka. Wszystkie drużyny, biorące udział z zabawach, oraz inni zainteresowani zostaną sfotografowani podczas profesjonalnej sesji zdjęciowej na zielonogórskich wzgórzach Palmiarni. Wymogiem do zrobienia sobie fotografii będzie jedynie posiadanie książki, którą będzie można wziąć z przygotowanego punktu bookcrossingowego. Zachęcamy również do przyniesienia swoich ulubionych książek. Przygotowane zostaną specjalne scenerie do fotografii, m.in. „książkowe drzewo".

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież