Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

plakat spotkanie z hardcore

W lutym spotkamy się z subkulturą Hardcore oraz jej przedstawicielem. Przez cały miesiąc uczniowie gimnazjum nr 3 będą uczestniczyć w spotkaniach prowadzonych przez Dawida Gavlisha Kotlarka, członka zielonogórskiego zespołu Sophie Scholl. Będą mieli okazję poznać bliżej ten rodzaj muzyki oraz dowiedzieć się gdzie i kiedy można posłuchać jej na żywo. 20 lutego, o godzinie 19.00. zapraszamy wszystkich na spotkanie z zespołem, które poprowadzi znawca tego rodzaju muzyki, dziennikarz radia Index – Michał Cierniak.

Mediateka „Szklana Pułapka" w swojej ofercie ma bardzo dużo wydarzeń i imprez kulturalnych. W ostatnim czasie skupiła się jednak na najmłodszych, przede wszystkim z powodu ferii. Nie znaczy to jednak, że zapomnieliśmy o młodzieży i „Spotkaniach z subkulturami". Wręcz przeciwnie. Od lutego zaprosimy wszystkich na wiele ciekawych spotkań i warsztatów.

W ubiegłym roku w „Szklanej Pułapce" odbyło się kilkadziesiąt spotkań, w których udział wzięła młodzież z gimnazjum nr 3 oraz wszyscy zainteresowani tą tematyką. Młodzież dowiedziała się na czym polega zjawisko kontrkultury oraz czym był i jest bunt młodych ludzi. Skupiliśmy się na subkulturach, które już nie istnieją, a które pozostawiły po sobie np. niesamowitą muzykę. Poznali sposoby myślenia hipisów, modsów, rockersów, bikiniarzy, bitników. W tym roku postanowiliśmy pokazać młodzieży coś, co może doskonale znają z widzenia i słyszenia, ale nigdy nie mieli okazji zapoznać się z historią danego zjawiska, czy jej przedstawicielami. Od lutego skupimy się bowiem na subkulturach istniejących w dzisiejszych czasach oraz widocznych w naszym mieście oraz okolicy.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież